PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin-Dąbie: Mieszkania w TBS z czynszem jak w lokalach komunalnych

  • aw    22 stycznia 2016 - 15:06
Szczecin-Dąbie: Mieszkania w TBS z czynszem jak w lokalach komunalnych
Dwa budynki przy ul. Koszarowej wybudowane przez TBS „Prawobrzeże” zostały oddane do użytku (fot.mat.pras.)

• 24 nowe mieszkania o czynszu komunalnym powstały w ramach I etapu osiedla „Nad Płonią” w Szczecinie-Dąbiu.
• Dwa budynki przy ul. Koszarowej wybudowano dzięki wsparciu BGK. 
• Prace budowlane przy kolejnej inwestycji na tym osiedlu już się rozpoczęły.
Jak podje magistrat, lokale, w których zamieszkają nowi lokatorzy, wykończone są „pod klucz”, a czynsz w nich wynosi tyle samo, ile w innych szczecińskich lokalach komunalnych.

– Cieszy nas ta inwestycja i fakt, że nasze szczecińskie TBS-y wciąż budują kolejne mieszkania – mówił rezydent Piotr Krzystek. – Dobrze, że możemy korzystać ze wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego, który w ramach Funduszu Dopłat dofinansował to przedsięwzięcie. Dzięki temu pierwsze rodziny mogą wprowadzić się do mieszkań o naprawdę wysokim standardzie.

I etap osiedla „Nad Płonią” uzyskał wsparcie w wysokości 40 proc. kosztów inwestycji. Łączny koszt I etapu inwestycji wyniósł ponad 4,2 mln zł.

Podobne dofinansowanie gmina miasta Szczecin otrzymała także przy II etapie, który zakłada budowę kolejnego budynku z dwunastoma mieszkaniami na wynajem. Prace budowlane już się rozpoczęły.

– Osiedle „Nad Płonią” finalnie składać się będzie z 10 podobnych budynków ze 120 mieszkaniami – zapowiadał Paweł Sikorski, prezes TBS „Prawobrzeże”. – Prócz tego w ramach inwestycji powstaną także kolejne miejsca parkingowe, chodniki i alejki, oświetlenie, elementy małej architektury.

A wszystko to w centrum Starego-Dąbia, które rewitalizowane jest przez TBS od 2002 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • pllo, 2016-01-25 20:45:03

    Nic mi nie mówią te liczby i procenty. Mnie interesuje ile wynosci czysz za mieszkanie w określonym stsndardzie o określonej powierzchni to jakoego rodzaju "wsparcie" jak to enigmatycznie określacie daje bank