PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin: darmowa komunikacja miejska dla uczniów podstawówek

  • PAP/JS    30 stycznia 2018 - 18:21
Szczecin: darmowa komunikacja miejska dla uczniów podstawówek
Z darmowego transportu miejskiego będą mogli korzystać uczniowie mieszkający na terenie Gminy Miasto Szczecin (fot. pixabay.com)

Uczniowie szkół podstawowych ze Szczecina będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Zmiany uchwalili na wtorkowej (30 stycznia) sesji radni miejscy.
Z darmowego transportu miejskiego będą mogli korzystać uczniowie mieszkający na terenie Gminy Miasto Szczecin. Do przejazdów bez opłat będzie uprawniać imienna Szczecińska Karta Aglomeracyjna. Bezpłatnie komunikacją miejską będą też mogły jeździć dzieci do czasu rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej a nie, jak dotąd, do czwartego roku życia.

Za zmianą uchwały w sprawie opłat za usługi komunikacyjne głosowało 26 z 27 obecnych na sali radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu. O zmianę uchwały wnioskował klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Nowe zasady wejdą w życie 1 lipca br.

Radni przyjęli też nowe stawki kar finansowych za jazdę komunikacją miejską bez ważnego biletu czy bez dokumentu uprawniającego do zniżek. Opłata za brak ważnego biletu została obniżona z 260 do 200 zł. Wzrosły natomiast stawki za przejazd bez dokumentu uprawniającego do zniżek - z 220 do 260 zł, a także za przewóz niedozwolonych rzeczy - ze 100 do 160 zł oraz za bezzasadne zatrzymanie albo zmianę trasy środka transportu - z 480 do 500 zł. Nowością jest też zapis o podniesieniu kwoty opłaty o 100 proc., jeśli nie zostanie ona uiszczona u kontrolera albo najpóźniej w ciągu 7 dni od daty przejazdu.

O zmianę wnioskował zastępca prezydenta miasta Marcin Pawlicki. W uzasadnieniu napisał, że jest to rozwiązanie, które ma zwiększyć wpływy do budżetu miasta. Wzrost stawki o 100 proc. po siedmiu dniach ma natomiast - jak czytamy w uzasadnieniu do propozycji zmiany uchwały - "zachęcić pasażerów do uiszczania opłat dodatkowych bezpośrednio kontrolerowi lub w terminie 7 dni od daty przejazdu". Za zmianą w sprawie ustalania opłat dodatkowych w komunikacji miejskiej głosowało 12 radnych, 10 było przeciw. Dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.