PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin dofinansuje inwestycje mieszkańców

  • JL    28 czerwca 2016 - 10:33
Szczecin dofinansuje inwestycje mieszkańców

Szczecin dofinansuje inwestycje najemców mieszkań komunalnych. Fot. Pixabay.com

Najemcy mieszkań komunalnych w Szczecinie mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów budowy łazienki, kuchni, toalety oraz instalacji centralnego ogrzewania.
Takie możliwości stwarza Program małych ulepszeń realizowany w ramach polityki mieszkaniowej Gminy Miasto Szczecin. Służy on poprawie stanu technicznego lokali komunalnych oraz ograniczeniu emisji spalin pochodzących ze spalania paliw stałych w indywidualnych źródłach ogrzewania lokali mieszkalnych stanowiących własność gminy.

Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy Szczecina mogą otrzymać wsparcie na realizację inicjatyw remontowych.

Najemcy lokali komunalnych mogą uzyskać dofinansowanie na wykonanie łazienki, toalety lub kuchni wraz z rozprowadzeniem instalacji i montażem urządzeń. Dofinansowanie powyższych celów wynosi 50 proc. kosztów realizacji inwestycji (jednocześnie nie więcej niż 6 tys. zł brutto) w przypadku wniosków indywidualnych.

Autorzy wniosków grupowych mogą liczyć na wsparcie w wysokości 60 proc. (jednocześnie nie więcej niż 8 tys. zł brutto).

Pieniądze są przeznaczane również na zastąpienie pieców węglowych czystszym systemem ogrzewania, tj. ogrzewaniem gazowym, elektrycznym lub z miejskiej sieci ciepłowniczej. Wsparcie dla mieszkańców ubiegających się o wykonanie instalacji centralnego ogrzewania wynosi 50 proc. kwoty kosztorysu inwestorskiego (jednak nie więcej niż 5 tys. zł brutto). W przypadku wniosków grupowych dofinansowanie sięga 60 proc., (jednocześnie nie więcej niż 7 tys. zł brutto).

Możliwe jest również uzyskanie dofinansowania legalizacji samowolnie wykonanych łazienek, toalet, kuchni oraz instalacji centralnego ogrzewania. W takich przypadkach Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych pokrywa całości kosztów niezbędnej dokumentacji technicznej inwestycji (jednocześnie nie więcej niż 3,5 tys. zł brutto).

O dotacje mogą ubiegać się najemcy mieszkań komunalnych w budynkach, w których do tej pory nie przeprowadzano kapitalnych remontów.

Dofinansowanie następuje w przypadku lokatorów, którzy na dzień złożenia wniosku o objęcie danej inicjatywy dofinansowaniem, nie zalegają z opłatami z tytułu najmu oraz wywiązują się z innych obowiązków związanych z użytkowaniem lokalu mieszkalnego.

Przed złożeniem wniosku mieszkańcy powinni ustalić z zarządcą budynku warunki techniczne prac.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Marek, 2017-01-16 15:54:21

    Dziekuje za takie dofinansowanie,czepiaja sie ze kurek do gazu za drogi kupiłem,bojler za 1300-a czemu taki drogi?z faktur liczą ceny netto.pierdole taką pomoc,gra nie warta świeczki.