PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin, Dom na start: Pierwsze mieszkania przekazane

  • JL    18 października 2016 - 13:27
Szczecin, Dom na start: Pierwsze mieszkania przekazane
Dwoje usamodzielnionych wychowanków pieczy zastępczej otrzymało od prezydenta Szczecina Piotra Krzystka klucze do mieszkań. (Fot. Pixabay.com)

Dwoje usamodzielnionych wychowanków pieczy zastępczej otrzymało z rąk prezydenta Szczecina Piotra Krzystka klucze do swoich pierwszych mieszkań w ramach programu Dom na start.
Podstawowym celem programu jest stworzenie warunków do uzyskania mieszkania i przystosowania się uczestników do realiów codziennego, samodzielnego życia.

Program mieszkaniowy Dom na start skierowany jest do wychowanków opuszczających różne formy pieczy zastępczej (placówki opiekuńczo-wychowawcze, rodziny zastępcze) oraz osób niepełnosprawnych mających trudności z uzyskaniem mieszkania dostosowanego do ich potrzeb.

– Cieszę się, że wprowadziliśmy w Szczecinie kolejny element zarówno polityki mieszkaniowej, jak i polityki społecznej – mówił podczas przekazania kluczy prezydent Piotr Krzystek. – Wspieranie młodych ludzi to niezwykle cenna idea. Mam nadzieję, że te mieszkania pozwolą na usamodzielnienie się i rozpoczęcie nowego rozdziału w dorosłym życiu.

W ramach realizacji programu dwoje wychowanków pieczy zastępczej otrzymało klucze do mieszkań z zasobów Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Oba lokale mają ok. 30 m kwadratowych. Składają się z pokoju oraz odrębnej kuchni i łazienki.

Program dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej realizowany jest w dwóch wariantach. W wariancie pierwszym okres pobytu w mieszkaniu ma przede wszystkim pomóc wychowankom w przygotowaniu do samodzielnego życia. Mieszkańcy objęci są wsparciem w zakresie umiejętności gospodarowania, planowania ekonomicznego i realizacji indywidualnego programu usamodzielniania.

W wariancie drugim istnieje możliwość uzyskania samodzielnego mieszkania. Może ono zostać przyznane osobom, które z powodzeniem realizowały indywidualny program usamodzielniania, mają unormowaną sytuację zawodową i finansową oraz właściwie pełnią role społeczne, a także wyróżniają się odpowiedzialnością i dojrzałością.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.