PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin. Lokale użytkowe za złotówkę

  • JL    10 maja 2016 - 08:48
Szczecin. Lokale użytkowe za złotówkę

Szczecin oferuje 12 lokalu użytkowych w cenie jeden złoty za metr kwadratowy. Fot. Pixabay.com

Szczecin oferuje 12 lokalu użytkowych, w których stawka wywoławcza czynszu za metr kwadratowy wynosi tylko jeden złoty netto.
Planowany przetarg ma na celu wyłonienie najemców na wolne lokale usługowe, które stoją puste. Obniżona stawka czynszu ma zachęcić do wynajęcia lokali. Lokale za złotówkę to efekt działań związanych z Drugim Porozumieniem dla Szczecina

Czytaj też: Będzie łatwiej o lokal użytkowy w Opolu?

W ofercie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych są lokale w śródmieściu Szczecina. Zainteresowani przedsiębiorcy mają do wyboru także pomieszczenia w północnych dzielnicach miasta. Powierzchnie dostępnych lokali są zróżnicowane – rozpoczynają się od 13,22 mkw., a kończą na 130,22 mkw.

Zainteresowani wynajęciem lokali użytkowych muszą przystąpić do przetargu zapowiedzianego na 31 maja br. Warunkami dopuszczającymi do udziału w postępowaniu przetargowym są wpłata wadium (600 zł na każdy lokal) i dostarczenie niezbędnych dokumentów określonych w ogłoszeniu o przetargu.

Przedsiębiorca, który wygra przetarg (zaproponuje najwyższą stawkę czynszu) podpisze z Zarządem Budynków i Lokali Komunalnych umowę najmu, a następnie odbierze klucze i rozpocznie przystosowywanie lokalu do potrzeb prowadzonej działalności.

W lokalach będzie można prowadzić działalność związaną z handlem i usługami. Rodzaj działalności nie może powodować uciążliwości dla otoczenia.

Wylicytowana stawka czynszu obowiązywać będzie przez rok. Po tym okresie stawka zostanie ustalona w drodze negocjacji (w wysokości co najmniej minimalnej stawki podstawowej tj. 3 zł za metr kwadratowy netto).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.