PARTNER PORTALU
 • BGK

Szczecin ma już stawki za wywóz śmieci

 • PAP    19 listopada 2012 - 20:55
Szczecin ma już stawki za wywóz śmieci

Szczecinianie będą płacić rachunki za wywóz odpadów w zależności od tego, ile wody zużyją. Taką metodę naliczania opłat przegłosowali w poniedziałek tamtejsi radni.
Metoda ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowić będzie iloczyn ilości zużytej wody z danej nieruchomości oraz stawki opłaty. W przypadku śmieci segregowanych będzie to rocznie 4,94 zł od metra sześciennego, a niesegregowanych - rocznie 6,43 zł od metra sześciennego wody.

Pierwotnie w projekcie uchwały było to 6,75 zł za metr sześcienny zużytej wody, gdy ktoś nie segregował śmieci oraz 5,19 zł w przypadku ich sortowania. Po burzliwej dyskusji radni zagłosowali za obniżonymi stawkami. Opłata ma być wnoszona, co dwa miesiące.

Jak informuje magistrat, w styczniu przyszłego roku rozpocznie się kampania edukacyjno-informacyjna, mająca na celu zapoznanie właścicieli nieruchomości z obowiązkami wynikającymi z nowych zasad.

Poniedziałkowe głosowanie w radzie miasta poprzedziły konsultacje społeczne, w których wzięło udział ponad tysiąc szczecinian. 60 proc. biorących w nich udział opowiedziało się za obliczaniem stawki za wywóz śmieci w zależności od liczby mieszkańców w gospodarstwie domowym. Metoda uzależniająca opłaty od ilości zużytej wody zdobyła ponad 20 proc. głosów, a od powierzchni mieszkania - 18 proc. głosów.

Czytaj też: Wciąż nie mają decyzji ws. opłaty za odpady

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (22)

 • marek rocznik 1952, 2013-05-20 08:43:15

  komuna wróciła ,pomysł ryczałtu od domów jednorodzinnych preferuje domy z wieloma lokatorami i sublokatorami,pomysł z wodą w domach wielorodzinnych brudasów.A tak w ogóle dlaczego administracja przejmuje biznes śmieciowy?
 • na łasce złodzieji, 2013-05-14 19:11:48

  Wszedłem na stronę szczecin ekozmiany,ale lepiej byłoby tą stronę nazywać szczecińscy "eko"złodzieje..(co ciekawe na stronie nie ma forum...władzuchna oczywiście wie lepiej co jest dobre dla obywatela jak za najczarniejszych dni komuny).Z uśmieszkiem spojrzałem jak to będzie mi taniej..Wrz...uciłem dane w kalkulator i wyszło że jak będę segregował to będzie...170zł rocznie drożej...Tyle jeśli chodzi o uchwały zlodzieji.  rozwiń
 • marek, 2013-05-10 17:38:02

  szczecinscy radni to bardzo pomyslowi ludzie szkoda tylko ze nie przejawiaja takiej energii do ratowania i tworzenia miejsc pracy w szczecinie...smieci i woda to pasuje jak swini siodlo...moze dodac do tego zuzycie pradu/bedzie wiecej/...chyba za dlugo juz tam siedzicie i maja takie dobre pomysly ja...k ci w brukseli...pomyslcie wybory niedlugo  rozwiń