PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin obniża czynsz lokali komunalnych

  • JS    19 września 2017 - 23:21
Szczecin obniża czynsz lokali komunalnych
Lokatorzy mieszkań komunalnych cały czas mogą starać się o obniżkę czynszu (fot. pixabay.com)

Nawet o połowę niższy czynsz. Takie możliwości mieszkańcom lokali komunalnych dają przepisy wprowadzone w ubiegłym roku w Szczecinie. Do tej pory wpłynęło 2000 wniosków o udzielenie ulgi.
Lokatorzy mieszkań komunalnych cały czas mogą starać się o obniżkę czynszu. To konkretna pomoc. Na przykład za mieszkanie przy ul. Kopernika o pow. ok 60 m2 przy uwzględnieniu 50 proc. obniżki opłaty czynszowe (bez mediów) wynoszą jedynie 175 zł miesięcznie. Z kolei za lokal przy ul. Boh. Warszawy o pow. 26 m2, czynsz z taką samą ulgą wyniesie ok 90 zł. Bez obniżki opłaty byłby dwa razy takie.

Obowiązujące od listopada przepisy zwiększyły wysokość obniżki czynszu. Dziś wynoszą one 25 proc., 40 proc. i na 50 proc.. O ulgi mogą ubiegać się najemcy mieszkań komunalnych oraz z zasobu dwóch Towarzystw Budownictwa Społecznego. System obniżek ma na celu wsparcie lokatorów mieszkań o czynszu komunalnym, którzy osiągają najniższe dochody.

O obniżkę mogą ubiegać się również od listopada najemcy mieszkań komunalnych, którzy posiadają zadłużenie, ale spłacają je w ramach zawartej ugody. Wśród wnioskujących znajduje się obecnie blisko 200 dłużników, którzy regulują swoje zaległości.

Aby otrzymać obniżkę należy złożyć wniosek, deklarację osiąganych dochodów, zaświadczenie z zakładu pracy potwierdzające dochody.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.