PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin obniżył progi dochodowe dot. mieszkań w TBS-ach

  • AW    27 listopada 2014 - 12:39
Szczecin obniżył progi dochodowe dot. mieszkań w TBS-ach

fot.mat.pras.

Już nie ponad 4,5 tys. zł – jak do tej pory – ale 3,6 tys. zł miesięcznego dochodu musi posiadać dwuosobowa rodzina zainteresowana wynajmem mieszkania w TBS-ach, którymi dysponuje Gmina Miasto Szczecin.
Uchwały obniżające minimalne progi dochodowe uprawniające do ubiegania się o mieszkania, którymi dysponuje Gmina Miasto Szczecin z zasobów szczecińskich TBS-ów podpisał w listopadzie prezydent Miasta Piotr Krzystek.

Zmiana ta oznacza zwiększenie dostępności mieszkań będących własnością spółek dla rodzin o niższych miesięcznych dochodach.

Dla przykładu – jeszcze w ubiegłym miesiącu, osoba samotna starająca się o mieszkanie TBS-owskie w ZBiLK-u musiała wykazać się dochodem w przedziale od 3.014,44 zł do 5.598,25 zł. Teraz dochody tej osoby muszą wynieść co najmniej 2100,00 zł. Progi maksymalne nie uległy zmianie.

– Zmiany podyktowane są przeprowadzonymi analizami dochodów wnioskodawców ubiegających się o mieszkania w gminie oraz informacjami od osób zainteresowanych wynajmem mieszkania tbsowskiego. Ofertą mieszkań tbsowskich często zainteresowane są rodziny, które – w myśl poprzednich przepisów – mają zbyt niskie dochody aby wynająć takie mieszkanie. Teraz sytuacja ta uległa zmianie. Z oferty mieszkania w TBS-ach będących w dyspozycji Gminy Szczecin skorzystać będzie mogło więcej rodzin – wyjaśnia prezydent Piotr Krzystek.

Czytaj też: MIR zapowiada powrót TBS-ów

Oferta TBS-ów jest skierowana do rodzin, których nie stać na wynajem mieszkania na wolnym rynku. Czynsz w mieszkaniach TBS-owskich niższy jest od rynkowego (w zależności od lokalizacji) od 35 do 50 proc. Poza tym, umowy najmy podpisywane są na czas nieoznaczony, a najemca jest chroniony obowiązującymi przepisami.

Wnioski o najem mieszkań z zasobów obu szczecińskich TBS-ów składać można w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych przy ul. Mariackiej 25 do końca roku.

Podczas ostatniego naboru, w roku 2012, wnioski złożyło ponad 400 zainteresowanych osób. Mimo różnic w osiągniętej punktacji, prawie każdy wnioskodawca otrzymał od ZBiLK propozycję wynajęcia lokalu w TBS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.