PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin oferuje nowe mieszkania komunalne

  • JL    23 grudnia 2015 - 08:58
Szczecin oferuje nowe mieszkania komunalne

Szczecin oferuje 24 mieszkania komunalne przy. ul. Koszarowej. Fot. Mat. prasowe

Do 15 stycznia potrwa nabór wniosków o zamianę lokali komunalnych na nowe mieszkania przy ul. Koszarowej w Szczecinie-Dąbiu.




Oferta adresowana jest do rzetelnych najemców, którzy wywiązują się ze swoich obowiązków względem gminy – regularnie wnoszą opłaty czynszowe, w ostatnich latach nie zalegali z płatnościami, utrzymują zajmowane lokale w należytym stanie technicznym, dbają o stan części wspólnych, użytkują dotychczasowe lokale z poszanowaniem zasad współżycia społecznego.

24 mieszkania przy ul. Koszarowej wybudowane zostały w 2015 roku. Powstały dwa budynki wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu, tj. terenami zielonymi, miejscami parkingowymi i elementami małej architektury. Wybudowane zostały przez TBS Prawobrzeże we współpracy z Gminą Miastem Szczecin z wykorzystaniem wsparcia udzielanego na podstawie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych.

Nowo powstałe mieszkania zostaną wykończone pod klucz. TBS Prawobrzeże wynajmie je gospodarstwom domowym wskazanym przez ZBiLK za czynsz równy stawkom czynszu komunalnego. Jest to jeden z warunków umowy zawartej między Gminą Miastem Szczecin i Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która zapewnia finansowe wsparcie inwestycji równe 40 proc. jej kosztów (a więc ponad 1,6 mln zł).

Dotacja ta pochodzi z Funduszu Dopłat, co oznacza, że w dotychczasowym zasobie mieszkaniowym miasto będzie musiało zabezpieczyć odpowiednią liczbę lokali socjalnych dla najuboższych.

W ofercie są mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o zróżnicowanych metrażach. Wszystkie zostały wykończone pod klucz. Nie wymagają żadnych prac remontowych i nakładów finansowych ze strony mieszkańców.

Plany budowlane TBS-u na tym terenie są dużo szersze. TBS zamierza wybudować do 2020 roku 120 mieszkań na wynajem w dziesięciu trzykondygnacyjnych budynkach. Kompleksowa zabudowa mieszkalna przy ul. Koszarowej jest kolejnym etapem rewitalizacji centrum Starego Dąbia, mającym znaczący wpływ na poprawę estetyki zabudowy oraz atrakcyjność tego rejonu miasta.

Koszt budowy I etapu osiedla Nad Płonią wyniósł ok. 5 mln zł. Realizacja sześciu etapów pochłonie 23,7 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.