PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin otwiera kolejne mieszkanie chronione

  • JS    15 września 2017 - 22:40
Szczecin otwiera kolejne mieszkanie chronione
Lokal ma blisko 80 m2 powierzchni użytkowej. (fot. wiadomosci.szczecin.eu)

Miasto Szczecin otwiera kolejne już mieszkanie chronione, w ramach programu Dom na Start. Tym razem znajduje się ono przy ul. Pocztowej i przeznaczone jest dla młodych osób z placówek opiekuńczo-wychowawczych
W mieszkaniu przy ul. Pocztowej zamieszkają cztery osoby. Lokal ma blisko 80 m2 powierzchni użytkowej. Są w nim cztery pokoje, w tym duży pokój dzienny połączony z kuchnią, łazienka z WC oraz użytkowy, przestronny korytarz przynależny do mieszkania. W przekazaniu mieszkania uczestniczył prezydent Szczecina.

- Mam nadzieję , że mieszkanie pomoże w usamodzielnianiu się tym młodym ludziom. Życzę powodzenia. Na pewno będziemy kontynuować ten program i realizować inne projekty społeczne – mówił Piotr Krzystek.

Mieszkanie udostępniło i wyremontowało Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

- Cieszę się, że to mieszkanie mogliśmy przeznaczyć na ten szczytny cel i że może ono służyć młodym osobom, startującym w dorosłość - mówi Grażyna Szotkowska, prezes zarządu STBS.

To już piąte mieszkanie chronione na terenie Szczecina, w których łącznie może przebywać 26 młodych osób. W najbliższych miesiącach planuje się uruchomienie kolejnych dwóch tego typu mieszkań chronionych.

Lokale są prowadzone przez Centrum Opieki nad Dzieckiem, które także je wyposaża. Natomiast całą procedurą związaną z kierowaniem osób do tych mieszkań zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Zakłada się, że wychowanek opuszczający „inkubator” przeprowadzi się do swojego samodzielnego mieszkania.

Program mieszkaniowy prowadzony w Szczecinie od dwóch lat. Skierowany do pełnoletnich wychowanków opuszczających placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz usamodzielniających się osób niepełnosprawnych. Celem programu jest stworzenie warunków do uzyskania mieszkania i przystosowania się uczestników do realiów codziennego, samodzielnego życia oraz sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.