PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin. Otwierają „Zielony Ekoport” czyli super PSZOK

  • pt    29 sierpnia 2017 - 10:49
Szczecin. Otwierają „Zielony Ekoport” czyli super PSZOK
W najnowocześniejszym, ekologicznym Ekoporcie nic się nie zmarnuje (fot.zukszczecin)

„Zielony Ekoport” w Szczecinie jest już skończony, trwają jego odbiory. Obiekt udostępniony zostanie mieszkańcom we wrześniu. Będzie znacząco różnił się od wszystkich pozostałych PSZOK-ów w mieście.
W najnowocześniejszym, ekologicznym Ekoporcie znajdującym się przy zbiegu ulicy Harcerzy i Arkońskiej nic się nie zmarnuje: deszczówka zbierana będzie do podziemnych pojemników, a następnie zostanie wykorzystana do bieżącej obsługi obiektu.

Baterie słoneczne zamontowane na dachu jednego z budynków pozwolą na zasilenie w energię elektryczną całego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Konstrukcje zostały przygotowane w taki sposób, że docelowo przyozdobią je pnące rośliny.

Nowe, zagospodarowane 4 tysiące metrów kwadratowych daje mieszkańcom mnóstwo możliwości. Oczywiście za darmo będzie można tutaj oddać odpady, tak jak w pozostałych sześciu Ekoportach.

Tutaj zaprojektowana i wykonana została sala multimedialna. W weekendy, w godzinach otwarcia obiektu – po ustaleniach z radą osiedla – funkcjonowała będzie jako świetlica. Odbywały się w niej będą także różnego rodzaju szkolenia, konferencje czy lekcje z zakresu ekologii.

Częścią całego kompleksu są również: budynek garażowo-warsztatowy, magazyn, wiata czterostanowiskowa oraz sześciostanowiskowa. Uzupełnieniem wszystkiego są nasadzenia krzewów. Inwestycja kosztowała 4,5 miliona złotych.

Została włączona w projekt „Rozbudowa sieci Ekoportów wraz z wyposażeniem i usprawnienie systemu obsługi mieszkańców Gminy Miasto Szczecin” o wartości 5,9 miliona złotych.

Projekt obejmuje budowę Ekoportu, zakup dwóch samochodów do obsługi Ekoportu, komputeryzację jego systemu obsługi, wyposażenie sali edukacyjnej. Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła 2,94 miliona złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • tomek, 2017-08-29 12:21:39

    "Inwestycja kosztowała 4,5 miliona złotych" u nas w mieście PSZOK kosztował delikatnie mówiąc duuuużo mniej (ok. 0,5 mln) - a jeśli chodzi o swoją funkcję to robią tą samą robotę chyba jednak ktoś przesadził z wydawaniem publicznych pieniędzy :)