PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin: ponad 500 wniosków o obniżkę czynszu

  • MIW    9 stycznia 2017 - 12:26
Szczecin: ponad 500 wniosków o obniżkę czynszu
Obecnie z systemu obniżek czynszu korzysta ponad 1700 mieszkańców lokali komunalnych w Szczecinie. (fot. pixabay.com)

• Trwa nabór wniosków o obniżkę czynszu w mieszkaniach komunalnych i budynkach TBS w Szczecinie. Wystąpiło o to już 512 osób.
• Obecnie z systemu obniżek czynszu korzysta ponad 1700 mieszkańców lokali komunalnych.
• System obniżek ma na celu wsparcie najemców mieszkań o czynszu komunalnym, którzy osiągają najniższe dochody.
Jak przypominają przedstawiciele Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie, nowy system obniżek dla mieszkań o czynszu komunalnym obowiązuje od początku listopada. To pierwszy element przyjętej przez Radę Miasta uchwały w sprawie wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miasto Szczecin na lata 2016-2020.

Dokument ten wprowadza regulacje, które mają doprowadzić do wyrównania stawek czynszu i zakłada m.in. ułatwienie spłaty zadłużenia osobom najmującym mieszkania o czynszu komunalnym.

Wedle nowych przepisów, o obniżkę mogą ubiegać się najemcy mieszkań komunalnych oraz z zasobu TBS. Także ci, którzy posiadają zadłużenie, ale spłacają je w ramach zawartej ugody. Zwiększono ponadto wysokość obniżki czynszu: z 15 na 25 procent, z 30 na 40 procent i z 40 na 50 procent. System obniżek został skonstruowany w oparciu o kryteria dochodowe w sposób gwarantujący osobom najuboższym pozostawienie wysokości czynszu na zbliżonym poziomie.

By otrzymać obniżkę należy złożyć wniosek, deklarację osiąganych dochodów, zaświadczenie z zakładu pracy potwierdzające dochody.

Do tej pory złożyli oni już 512 wniosków o obniżkę czynszu – 370 z nich wpłynęło od lokatorów mieszkań z zasobu Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, pozostałe od najemców lokali TBS „Prawobrzeże” oraz Szczecińskiego TBS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.