PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin pozbiera pieczywo dla zwierząt

  • PAP    6 stycznia 2011 - 11:43

W Szczecinie powstają punkty zbiórki starego pieczywa. Czerstwy chleb będzie wykorzystywany do dokarmiania zwierząt zimą - poinformowała Monika Bąk z Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie.
Pojemniki na chleb pojawią się w przyszłym tygodniu w punktach zbiórki odpadów przy ulicach: Duńskiej, Dworskiej, Firlika, Gdańskiej i Helskiej. Pieczywo będzie odbierane przez leśników i koła łowieckie, którym posłuży do dokarmiania zimą saren i dzików w lasach.

"Ludzie wyrzucają ogromne ilości chleba. Czasami dlatego, że po prostu nie mają co z nim zrobić. Oddany do naszych punktów pomoże zwierzętom przetrwać zimę" - powiedziała Bąk. Dodała, że przed rozpoczęciem akcji przeprowadzono sondę wśród mieszkańców miasta, w której pracownicy ZUK pytali szczecinian czy będą zainteresowani oddawaniem pieczywa. 87 proc ankietowanych zadeklarowało, że będzie oddawać stary chleb do takich punktów.

"Do pojemników można będzie wrzucać każde pieczywo, byle nie spleśniałe. Starszy chleb, co do którego nie mamy pewności, że go zużyjemy, lepiej trzymać na powietrzu by podsechł, a nie w foliowym worku, gdzie szybko pleśnieje"- powiedziała Bąk.

Akcję "Nie wyrzucaj chleba, podziel się nim" szczeciński ZUK chce w przyszłości prowadzić w szkołach

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.