PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecinianie dostaną worki na cały rok

  • bad    22 listopada 2015 - 16:20
Szczecinianie dostaną worki na cały rok
Od 2016 roku worki nie będą już pozostawiane „na wymianę” przy każdym odbiorze.fot. UM Szczecin

Kilkanaście tysięcy właścicieli nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, którzy zdeklarowali selektywną zbiórkę odpadów w najbliższym czasie otrzyma roczny zestaw worków do segregacji odpadów komunalnych. A wraz z nim przyszłoroczny harmonogram odbioru śmieci zebranych selektywnie.
Przyjęto założenie, ze do 15 stycznia każdego roku firma wywozowa będzie dostarczać zestawy worków na dany rok. W związku z tym, od 2016 roku worki nie będą już pozostawiane „na wymianę” przy każdym odbiorze.

Tak zasugerowali mieszkańcy Szczecina

To zmiana wynikająca między innymi z sugestii mieszkańców, która ma dodatkowo usprawnić system gospodarowania odpadami w Szczecinie. W sumie właściciele otrzymają jednorazowo 116 worków w tym:

* 26 niebieskich o pojemności 120 litrów do gromadzenia papieru,

* 64 żółte o pojemności 120 litrów przeznaczone na odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, wielomateriałowych oraz metalu,

* 26 zielnych o pojemności 60 litrów przeznaczonych do gromadzenia opadów opakowaniowych ze szkła.

Firmy wywozowe rozpoczynają właśnie dystrybucję zestawów worków, a także harmonogramów odbioru odpadów zbieranych selektywnie na 2016 rok. Worki można odebrać także osobiście i bezpłatnie  w siedzibie firmy zajmującej się wywozem odpadów komunalnych w danej dzielnicy.

W trosce o środowisko oraz ekonomiczny wymiar systemu worki wykorzystywane powinny być zgodnie z ich przeznaczeniem, a w dniu odbioru powinny być wystawione tylko zapełnione.  W zabudowie jednorodzinnej do gromadzenia odpadów segregowanych można także wykorzystywać worki nabyte  w sklepie z zachowaniem obowiązującej kolorystyki dedykowanej dla poszczególnych grup odpadów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.