Szczecinianie dostaną worki na cały rok

Kilkanaście tysięcy właścicieli nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, którzy zdeklarowali selektywną zbiórkę odpadów w najbliższym czasie otrzyma roczny zestaw worków do segregacji odpadów komunalnych. A wraz z nim przyszłoroczny harmonogram odbioru śmieci zebranych selektywnie.
Szczecinianie dostaną worki na cały rok
Od 2016 roku worki nie będą już pozostawiane „na wymianę” przy każdym odbiorze.fot. UM Szczecin

Przyjęto założenie, ze do 15 stycznia każdego roku firma wywozowa będzie dostarczać zestawy worków na dany rok. W związku z tym, od 2016 roku worki nie będą już pozostawiane „na wymianę” przy każdym odbiorze.

Tak zasugerowali mieszkańcy Szczecina

To zmiana wynikająca między innymi z sugestii mieszkańców, która ma dodatkowo usprawnić system gospodarowania odpadami w Szczecinie. W sumie właściciele otrzymają jednorazowo 116 worków w tym:

* 26 niebieskich o pojemności 120 litrów do gromadzenia papieru,

* 64 żółte o pojemności 120 litrów przeznaczone na odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, wielomateriałowych oraz metalu,

* 26 zielnych o pojemności 60 litrów przeznaczonych do gromadzenia opadów opakowaniowych ze szkła.

Firmy wywozowe rozpoczynają właśnie dystrybucję zestawów worków, a także harmonogramów odbioru odpadów zbieranych selektywnie na 2016 rok. Worki można odebrać także osobiście i bezpłatnie  w siedzibie firmy zajmującej się wywozem odpadów komunalnych w danej dzielnicy.

W trosce o środowisko oraz ekonomiczny wymiar systemu worki wykorzystywane powinny być zgodnie z ich przeznaczeniem, a w dniu odbioru powinny być wystawione tylko zapełnione.  W zabudowie jednorodzinnej do gromadzenia odpadów segregowanych można także wykorzystywać worki nabyte  w sklepie z zachowaniem obowiązującej kolorystyki dedykowanej dla poszczególnych grup odpadów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE