PARTNER PORTALU
  • BGK

Szersza strefa płatnego parkowania w Gdyni

  • GK/gdynia.pl    3 listopada 2011 - 13:09
Szersza strefa płatnego parkowania w Gdyni

Strefa została poszerzona o ul. Tadeusza Wendy i Świętego Piotra, al. Marsz. Piłsudskiego do Placu I Brygady Pancernej i ul. Krasickiego oraz Kamienną Górę – na wniosek mieszkańców tej dzielnicy.
Przy włączonych do strefy ulicach zamontowano 26 parkomatów solarnych służących wyłącznie do kupowania jednorazowych biletów i jeden elektryczny, który m.in. wydaje resztę. Znajduje się on przy ul. Mickiewicza na Kamiennej Górze.

Rozszerzenie SPP w Gdyni kosztowało 1,4 mln zł.

Granice SPP rozszerzono na podstawie zmiany uchwały Rady Miasta Gdyni z 27 lutego 2008 r. dotyczącej funkcjonowania strefy płatnego parkowania na terenie Gdyni. Pozostałe zapisy pozostają bez zmian. Również opłaty za jednorazowe parkowanie oraz ceny abonamentów nie zostają zmienione.

Strefa Płatnego Parkowania w Gdyni czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00. Opłaty za parkowanie wynoszą: pierwsze pół godziny – 0,50 zł, drugie pół godziny – 1,50 zł, każda następna godzina – 2,00 zł.

Gdyńskie opłaty za parkowanie są najniższe w kraju. W dodatku Gdynia jako jedno z nielicznych miast nie pobiera ich w soboty.

Płacić można także poprzez sms, korzystając z ogólnokrajowego systemu, dostępnego również w największych polskich miastach – Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. W Gdyni z takiego rozwiązania korzysta 4 tysiące użytkowników. Koszty strefy w trzecim roku jej funkcjonowania zwróciły się już w 3/4. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.