PARTNER PORTALU
  • BGK

Szersza strefa płatnego postoju w Krakowie

  • PAP    26 maja 2011 - 18:14
Szersza strefa płatnego postoju w Krakowie

Od piątku w Krakowie obowiązywać będą opłaty za postój samochodu na terenie Kazimierza i na kilku ulicach na tyłach Dworca Głównego.
W listopadzie zeszłego roku Rada Miasta (zabierz głos/oceń prezydenta) Krakowa zdecydowała o poszerzeniu strefy płatnego parkowania. Tłumaczono to koniecznością zapewnienia miejsc do parkowania mieszkańcom Kazimierza, dzielnicy, w której znajduje się wiele lokali gastronomicznych chętnie odwiedzanych przez krakowian i turystów.

Czytaj też: Parkingowy w komórce

Na Kazimierzu oraz koło Dworca Głównego (między ulicami Lubomirskiego, rondem Mogilskim a ul. Lubicz) będzie obowiązywała strefa parkowania C.

- Opłaty za parkowanie w tej strefie są pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18 - powiedział Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury i Transportu w Krakowie.

Czytaj też: Parking na miejscu bunkra

Pierwsza godzina parkowania kosztuje 3 zł, za krótki 20-minutowy postój trzeba zapłacić 1 zł. Do momentu zainstalowania na Kazimierzu parkomatów karty postojowe będą sprzedawane w specjalnie oznaczonych lokalach, u sprzedawców - kontrolerów strefy i Biurze Strefy Płatnego Parkowania. Mieszkańcom dzielnic objętych strefą płatnego parkowania przysługują abonamenty postojowe.

Jeszcze przed wakacjami radni mają się zająć projektem uchwały, która wydłuży czas płatnego postoju do g. 20 i wprowadzi nowy cennik.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • max z kazimierza, 2011-06-06 19:59:33

    Pogratulować rzetelności! Powtarzać to co wszyscy wiedzą to i papuga potrafi... Ale żeby ktoś napisał gdziue mieszkańcy te abonamenty mają odbierać , to TRUUUDNO... co?