PARTNER PORTALU
  • BGK

"Szklane domy" za unijne pieniądze?

  • PAP    9 listopada 2013 - 10:25
"Szklane domy" za unijne pieniądze?

Senator Janusz Sepioł chce, by za unijne pieniądze postawić budynki mieszkalne, jakich w Polsce jeszcze nie widziano. Czy to realna wizja, czy nowe "szklane domy"?
Drzwi otwierające się tylko na dotyk dłoni właściciela i członków jego rodziny. Fotokomórki wyłączające i włączające oświetlenie w zależności od tego, czy ktoś jest w pomieszczeniu. Ekologiczne ogrzewanie - prawie niepotrzebne ze względu na super izolowane ściany. Obieg wody umożliwiający wykorzystanie tej z wanny czy zmywarki do spłukania muszli klozetowej. Tak za kilka lat może wyglądać mieszkanie na osiedlu w Nowej Hucie - informuje "Dziennik Polski".

Senator Sepioł wysunął pomysł, by za unijne pieniądze, przy współpracy władz publicznych, deweloperów, firm komputerowych i naukowców, wybudować ok. 200 wzorcowych mieszkań przyszłości. Wprawdzie z unijnych funduszy nie można finansować inwestycji mieszkaniowych, jednak Sepioł widzi "furtkę".

Według niego nowe osiedle mogłoby mieć formułę centrum wystawienniczego. A tu już wykorzystanie środków z UE jest możliwe. Przy okazji mogłyby się tam reklamować firmy budujące mieszkania i oferujące ich wyposażenie. A po jakimś czasie mieszkania można by sprzedać.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • ślazak , 2013-11-12 13:08:45

    Odpowiem jasno !!! KOLEJNY GŁUPEK ---- ,NIE WIADOMO Z JAKIEJ SMIESZNEJ PARTII??? ZAMIAST ZAJĄĆ SIE BUDOWNICTWEM DLA " SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO " , DAJE IDIOTYCZNE PRO[POZYCJE !! ABY WYDOIĆ BEZSENSOWNIE DOTACJE Z UNI EUROPEJSKIEJ , Z MYSLA O ZAROBKAC...H DLA SWOICH NAIBLIŻSZYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TOTALNY (...) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SENATORSKI !!!!!!!!!!! ZLIKWIDOWAĆ TEN PRZYTUŁEK DLA .................. !!!!  rozwiń
  • Marzyciel, 2013-11-09 16:24:11

    Oświadczam Jaśnie Wielmożny Szanowny Panie, że na naszej zielonej wyspie dom szklany powstanie. Unia piękne i wspaniałe nasze marzenie sfinansuje, a pijar póki co niech bisuje,że u nas raj się wybuduje! Senator Sepioł furtkę widzi i pomysłu się nie wstydzi, a więc rodacy do działania ,bo kasa ...jest do pobrania!  rozwiń