"Szklane domy" za unijne pieniądze?

Senator Janusz Sepioł chce, by za unijne pieniądze postawić budynki mieszkalne, jakich w Polsce jeszcze nie widziano. Czy to realna wizja, czy nowe "szklane domy"?
"Szklane domy" za unijne pieniądze?

Drzwi otwierające się tylko na dotyk dłoni właściciela i członków jego rodziny. Fotokomórki wyłączające i włączające oświetlenie w zależności od tego, czy ktoś jest w pomieszczeniu. Ekologiczne ogrzewanie - prawie niepotrzebne ze względu na super izolowane ściany. Obieg wody umożliwiający wykorzystanie tej z wanny czy zmywarki do spłukania muszli klozetowej. Tak za kilka lat może wyglądać mieszkanie na osiedlu w Nowej Hucie - informuje "Dziennik Polski".

Senator Sepioł wysunął pomysł, by za unijne pieniądze, przy współpracy władz publicznych, deweloperów, firm komputerowych i naukowców, wybudować ok. 200 wzorcowych mieszkań przyszłości. Wprawdzie z unijnych funduszy nie można finansować inwestycji mieszkaniowych, jednak Sepioł widzi "furtkę".

Według niego nowe osiedle mogłoby mieć formułę centrum wystawienniczego. A tu już wykorzystanie środków z UE jest możliwe. Przy okazji mogłyby się tam reklamować firmy budujące mieszkania i oferujące ich wyposażenie. A po jakimś czasie mieszkania można by sprzedać.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Odpowiem jasno !!! KOLEJNY GŁUPEK ---- ,NIE WIADOMO Z JAKIEJ SMIESZNEJ PARTII??? ZAMIAST ZAJĄĆ SIE BUDOWNICTWEM DLA " SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO " , DAJE IDIOTYCZNE PRO[POZYCJE !! ABY WYDOIĆ BEZSENSOWNIE DOTACJE Z UNI EUROPEJSKIEJ , Z MYSLA O ZAROBKAC...H DLA SWOICH NAIBLIŻSZYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TOTALNY (...) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SENATORSKI !!!!!!!!!!! ZLIKWIDOWAĆ TEN PRZYTUŁEK DLA .................. !!!! rozwiń

ślazak , 2013-11-12 13:08:45 odpowiedz

Oświadczam Jaśnie Wielmożny Szanowny Panie, że na naszej zielonej wyspie dom szklany powstanie. Unia piękne i wspaniałe nasze marzenie sfinansuje, a pijar póki co niech bisuje,że u nas raj się wybuduje! Senator Sepioł furtkę widzi i pomysłu się nie wstydzi, a więc rodacy do działania ,bo kasa ...jest do pobrania! rozwiń

Marzyciel, 2013-11-09 16:24:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE