PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolenie trenerów edukacji odpadowej

  • AT/zielonaakcja.pl    3 października 2011 - 15:18
Szkolenie trenerów edukacji odpadowej

Fundacja ekologiczna "Zielona Akcja" zaprasza do udziału w projekcie szkoleniowym przygotowującym praktyków edukacji ekologicznej gotowych do działania w swoich środowiskach lokalnych.
Osią projektu jest kurs szkoleniowy dla „Trenerów edukacji odpadowej", którzy dysponując przekrojową wiedzą dotyczącą odpadów będą mogli kompetentnie prowadzić zajęcia edukacyjne, spotkania informacyjne, warsztaty dla różnych grup odbiorców, jak również będą mogli prowadzić działania kampanijne bądź projektowe skierowane do społeczności lokalnych, dzieci i młodzieży.

Program jest bezpłatny i skierowany szczególnie do pracowników urzędów gmin prowadzących sprawy ochrony środowiska, do nauczycieli, pracowników przedsiębiorstw gospodarki komunalnej zajmujących się edukacją oraz przedstawicieli ekologicznych organizacji pozarządowych.

Jest to druga edycja kursu, ubiegłoroczna pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Cele kursu to m.in.: przekazanie podstawowej wiedzy o problematyce odpadów w skali lokalnej, regionalnej i globalnej; przygotowanie do prowadzenia działań informacyjnych i edukacyjnych skierowanych do mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem wymogów nowego prawa odpadowego; uczestnicy nabędą też umiejętności planowania i prowadzenia zajęć w zakresie postępowania z odpadami, nauczą się kreatywnie wykorzystywać i łączyć różne metody edukacyjne oraz formy komunikacji ze społecznością lokalną.

Program szkolenia obejmuje dwa zjazdy w październiku i grudniu. Uczestnicy kursu aby otrzymać certyfikat ukończenia będą musieli stworzyć własny scenariusz lub program zajęć wraz z ćwiczeniami oraz samodzielnie przeprowadzić minimum jedne zajęcia.

Warunkiem wzięcia udziału w kursie jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, karta zgłoszeniowa jest dostępna do pobrania na stronie www.eduakcjaodpadowa.pl i www.zielonaakcja.pl

Zgłoszenie proszę przesyłać do 7.10.2011 r. do Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja” na adres s.szatan@zielonaakcja.pl lub faksem (076) 721-24-96. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.