Szpital w Lublińcu z instalacją solarną

Kosztem ponad 2,7 mln zł w ośmiu obiektach Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu uruchomiono w poniedziałek instalację solarną. Dzięki tej inwestycji szpital zaoszczędzi ok. 100 tys. zł rocznie.
Szpital w Lublińcu z instalacją solarną
Głównym celem projektu jest poprawa jakości powietrza poprzez ograniczenie zużycia paliwa konwencjonalnego na rzecz odnawialnych źródeł energii. Jak powiedział dyrektor szpitala Henryk Kromołowski, oszczędności dzięki uruchomionej w poniedziałek instalacji solarnej wynosić będą ok. 100 tys. zł rocznie.

Kolektory słoneczne zostały zamontowane na dachach budynków szpitala.

Projekt "Poprawa jakości powietrza dzięki wykorzystaniu energii słonecznej w obiektach Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu" był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 w wysokości ok. 2,3 mln zł. Całkowity koszt projektu wyniósł ponad 2,7 mln zł.

Szpital ma prawie 120-letnią tradycję i doświadczenie. Najstarsza zachowana dokumentacja medyczna pacjentów pochodzi z roku 1893. Obecnie szpital składa się z 13 oddziałów, w tym m.in. dla dzieci i młodzieży, terapii uzależnienia od alkoholu, psychiatrii sądowej.

Szpitale coraz częściej decydują się na montaż instalacji solarnej w swoich obiektach. Podobna została uruchomiona w 2011 roku podczas termomodernizacji Szpitala Zakonu Bonifratrów pod wezwaniem Aniołów Stróżów w Katowicach. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE