PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital w Lublińcu z instalacją solarną

  • PAP    3 grudnia 2012 - 15:16
Szpital w Lublińcu z instalacją solarną

Kosztem ponad 2,7 mln zł w ośmiu obiektach Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu uruchomiono w poniedziałek instalację solarną. Dzięki tej inwestycji szpital zaoszczędzi ok. 100 tys. zł rocznie.
Głównym celem projektu jest poprawa jakości powietrza poprzez ograniczenie zużycia paliwa konwencjonalnego na rzecz odnawialnych źródeł energii. Jak powiedział dyrektor szpitala Henryk Kromołowski, oszczędności dzięki uruchomionej w poniedziałek instalacji solarnej wynosić będą ok. 100 tys. zł rocznie.

Kolektory słoneczne zostały zamontowane na dachach budynków szpitala.

Projekt "Poprawa jakości powietrza dzięki wykorzystaniu energii słonecznej w obiektach Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu" był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 w wysokości ok. 2,3 mln zł. Całkowity koszt projektu wyniósł ponad 2,7 mln zł.

Szpital ma prawie 120-letnią tradycję i doświadczenie. Najstarsza zachowana dokumentacja medyczna pacjentów pochodzi z roku 1893. Obecnie szpital składa się z 13 oddziałów, w tym m.in. dla dzieci i młodzieży, terapii uzależnienia od alkoholu, psychiatrii sądowej.

Szpitale coraz częściej decydują się na montaż instalacji solarnej w swoich obiektach. Podobna została uruchomiona w 2011 roku podczas termomodernizacji Szpitala Zakonu Bonifratrów pod wezwaniem Aniołów Stróżów w Katowicach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: