PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpitala w Kędzierzynie-Koźlu nie stać na wywóz śmieci

  • Rynek Zdrowia (JJ)    2 lipca 2013 - 16:35
Szpitala w Kędzierzynie-Koźlu nie stać na wywóz śmieci

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie) chce wyłączenia swojego szpitala z obszaru działania Związku Międzygminnego "Czysty Region", który zgodnie z przepisami od 1 lipca ma zajmować się wywożeniem nieczystości.
Związek Międzygminny "Czysty Region", który utworzyło 15 gmin powiatów - kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, strzelecki i prudnicki, obejmuje obszar o powierzchni 1 483 km kw., zamieszkany przez 195,4 tys. mieszkańców, co stanowi niemal 19 proc. łącznej liczby mieszkańców województwa opolskiego.

Decyzja kędzierzyńskiego szpitala to kolejny sprzeciw przeciwko wysokim stawkom za wywóz śmieci proponowanym przez "Czysty Region". Wcześniej ze Związku Międzygminnego wystąpiła gmina Głogówek, Krapkowice oraz Strzeleczki. Samorządowcy zarzucają tej instytucji przerost biurokracji i zbyt wysokie ceny za wywóz odpadów.

- Stawki jakie nam zaproponowano za wywóz nieczystości przekraczają trzykrotność tego, co płaciliśmy do tej pory. Nas po prostu na to nie stać - mówi portalowi rynek zdrowia.pl Mariusz Pawlików, pełniący obowiązki dyrektora ds. administracyjno-technicznych.

- W tej sytuacji wystąpiliśmy do "Czystego Regionu" o wyłączenie nas z obszaru jego działania. W tej chwili ciągle jeszcze czekamy na decyzję w tej sprawie. Na razie trwają konsultacje między rada miejską a "Czystym Regionem" - dodaje Pawlików.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • mzakrzewski, 2013-07-05 06:53:21

    PRL Bis. Towarzystwo się dogaduje i zaczyna zarabiać z pozycji monopolisty. Tylko że w PRL placówki typu szpitale, szkoły nie miałyby problemów ze śmieciami. Większość podwyżek nie ma uzasadnienia! Szczególnie w miastach. Segregowane surowce wtórne to towar. Cena jego wzrośnie. Jest infrastruktura n...a osiedlach, zmniejszy się (teoretycznie) ilość odpadów składowanych na wysypiskach, spadną koszty ich utrzymania. Znam gminy pod Warszawą kilka lat temu próbujące segregacji. Mieszańcy płacili mniej lub wcale. Dzisiaj ceny powinny co najmniej się utrzymać. Chyba, że jest to kolejny podatek lokalny przedłużający agonię finanswą gmin.  rozwiń