Szybciej przez miasto dzięki zielonej fali

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska
  • 01-08-2011
  • drukuj
W ciągu dwóch najbliższych lat kilkanaście głównych ciągów ulicznych w Krakowie ma być objętych systemem tzw. zielonej fali.
Szybciej przez miasto dzięki zielonej fali
Chodzi m.in. o ul. Wielicką, Królewską i Dietla, gdzie bez zatrzymywania się kierowcy będą mogli przejechać kilka skrzyżowań – informuje „Gazeta Krakowska”.

Fala właśnie zaczęła działać na czterech „krzyżówkach” al. Pokoju. Do połowy października ma objąć kolejne miejsca – od Krakowskiej Akademii do Małego Płaszowa.

Na wszystkich tych skrzyżowaniach wprowadzony został również system umożliwiający pokonanie sygnalizacji świetlnej przez tramwaj bez zatrzymywania się. Dzięki temu pojazdy szynowe stoją obecnie tylko na przystankach.

Pojawiły się również ułatwienia dla pieszych. Zielone światło na przejściach zlokalizowanych wzdłuż alei Pokoju włącza się automatycznie. Nie ma więc potrzeby naciskania przycisków. Zielone światło pali się również domyślnie na przejściach przez torowisko. Tu zmiana na czerwone następuje wyłącznie w przypadku nadjechania tramwaju – informuje „Gazeta Krakowska”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE