PARTNER PORTALU
  • BGK

Szybciej z Zielonej Góry do Berlina. Pociągiem

  • PAP    7 lutego 2012 - 16:19
Szybciej z Zielonej Góry do Berlina. Pociągiem

Ruszyły bezpośrednie połączenia kolejowe z Zielonej Góry do Frankfurtu nad Odrą, które przyczynią się do poprawy połączenia na trasie Zielona Góra-Berlin - poinformował we wtorek Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.
Uruchomienie tych połączeń to realizacja jednego z postulatów listu intencyjnego o komunikacyjno-politycznych celach współpracy między samorządem województwa lubuskiego (oceń działnia marszałka) a Landem Brandenburgii, który został podpisany w 2009 roku.

Na trasie Zielona Góra-Frankfurt nad Odrą kursują pociągi niemieckiego przewoźnika DB Regio, które zostały udostępnione spółce Przewozy Regionalne.

Niemieckie pojazdy zastąpiły wysłużone składy wagonowe, które dotychczas wykorzystywane były do obsługi połączenia Zielona Góra-Rzepin-Frankfurt nad Odrą. "Z uwagi na różnice w systemie zasilania sieci trakcyjnej w obu krajach, na stacji w Rzepinie konieczna była każdorazowa zmiana lokomotywy z elektrycznej na spalinową" - wyjaśnił dyrektor departamentu gospodarki i infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze Grzegorz Jankowski.

Pociągi są obsługiwane przez maszynistę z Lubuskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

Koszt przejazdu z Zielonej Góry do Berlina, z przesiadką we Frankfurcie nad Odrą, do którego prowadzi bezpośrednie połączenie, to ok. 150 zł w obie strony.

Dzieci w wieku do sześciu lat mogą podróżować bezpłatnie, a do 15. roku życia płacą tylko połowę ceny.

Połączenia do Frankfurtu nad Odrą realizowane są w ramach umów o świadczenie usług publicznych, które województwo lubuskie ma zawarte z Przewozami Regionalnymi.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.