PARTNER PORTALU
  • BGK

Szybka Kolej Aglomeracyjna wraca na trasę do Miechowa

  • KDS    27 listopada 2017 - 16:13
Szybka Kolej Aglomeracyjna wraca na trasę do Miechowa
Koleje Małopolskie znów wracają na linię SKA2. Promujące połączenie spotkanie odbyło się 25 listopada (fot. malopolska.pl)

W niedzielę 10 grudnia po rocznej przerwie Koleje Małopolskie wrócą na trasę Sędziszów – Miechów – Kraków Główny. W sobotę (25.11) pasażerowie mogli sprawdzić, jakimi pociągami będą mogli dojeżdżać do pracy.
- Kolejowa rewolucja na małopolskich torach trwa. Choć chwilowo musimy zmagać się z utrudnieniami związanymi z remontami torów, województwo małopolskie nieustannie rozwija i poszerza ofertę przewozową, tak by była ona jak najbardziej atrakcyjna dla mieszkańców i turystów – podczas sobotniego eventu promującego nowe połączenie mówił marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa. 

10 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy, w ramach którego mieszkańcy Miechowa i Sędziszowa zyskają możliwość przejazdu na wydłużonej linii SKA 2 do Skawiny.

 

- Dzięki zakończeniu budowy łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze – Kraków Bonarka część pociągów dotychczas kursujących z Sędziszowa, Kozłowa czy Miechowa do Krakowa Głównego dotrze do samej Skawiny bez konieczności przesiadki. Poprawi to możliwość dojazdu mieszkańców północnej Małopolski do południowych dzielnic Krakowa, pozwalając bezpośrednio dotrzeć m.in. do takich przystanków jak: Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki czy Kraków Sanktuarium - podkreślają w UMWM. Ponadto obsługę tej linii obejmie ponownie spółka Koleje Małopolskie.

Samorządowy przewoźnik na początku października uruchomił nowe weekendowe połączenie kolejowe pomiędzy woj. małopolskim a podkarpackim w relacji Kraków – Jasło – Kraków oraz Nowy Sącz – Jasło – Nowy Sącz. Bilet normalny w relacji Kraków - Jasło będzie kosztować 16 zł. Za bilet studencki (zniżka 51 proc.) podróżny zapłaci 7,84 zł.

Jak tłumaczył pomysł uruchomienia tego połączenia Grzegorz Stawowy, prezes Kolei Małopolskich, weekendowy pociąg do Jasła ma być ułatwieniem dla studentów i pracowników z południowo-wschodniej Małopolski i zachodniego Podkarpacia, którzy do tej pory busami czy samochodami dojeżdżają do Krakowa. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.