PARTNER PORTALU
  • BGK

Szybkim tramwajem na dworzec zachodni

  • lk    23 grudnia 2010 - 11:44
Szybkim tramwajem na dworzec zachodni

Trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju zostanie przedłużona do dworca zachodniego – poinformował urząd miasta w Poznaniu.
W środę, 22 grudnia, w siedzibie Departamentu Wdrażania Programu Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, w obecności prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego i wicemarszałka województwa wielkopolskiego Leszka Wojtasiaka, podpisano umowy o dofinansowanie projektu przedłużenia trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST).

Inwestycja ta decyzją zarządu województwa wielkopolskiego została umieszczona na liście indywidualnych projektów kluczowych o szczególnym znaczeniu dla rozwoju regionu.

Trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju zostanie przedłużona od Mostu Teatralnego do Dworca Zachodniego wzdłuż ulicy Roosevelta na poziomie torów kolejowych. Planowane jest utworzenie pętli na Dworcu Zachodnim i łącznika z istniejącym torowiskiem w ulicy Głogowskiej. W ramach projektu powstaną przystanki tramwajowe na wysokości Ronda Kaponiera oraz peronu 7 dworca kolejowego Dworzec Zachodni. Powstanie także sieć tramwajowa o długości 4 km toru pojedynczego

Koszt całkowity projektu to: 96,8 mln zł, w tym kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie: 42,7 mln zł.

Inwestycja zostanie ukończona przed rozpoczęciem rozgrywek finałowych turnieju Mistrzostw Europy w 2012 roku.

Czytaj też:

Więcej tramwajów dla Poznania

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.