Szykują lotnisko Balice na przyjęcie delegacji

Na krakowskim lotnisku trwają przygotowania do przyjęcia delegacji, które przybędą na pogrzeb prezydenckiej pary. Na razie nie jest planowane zamknięcie portu dla regularnego ruchu pasażerskiego.
Jak poinformowała w środę rzeczniczka portu Justyna Zajączkowska, od wtorku pracuje specjalnie powołany sztab, który koncentruje się na zabezpieczeniu operacji oraz wdrożeniu dodatkowych procedur bezpieczeństwa w porcie.

Według nieoficjalnych, wstępnych informacji w sobotę i niedzielę spodziewanych jest w Krakowie 70-80 samolotów z oficjalnymi delegacjami.

W środę podczas narady w Warszawie wstępnie ustalono, że w Krakowie odbywać się będą loty rozkładowe oraz przyjmowane będą samoloty z oficjalnymi delegacjami. Na wypadek zbyt dużego natężenia ruchu lotniczego wsparcia udzielać będą porty w Katowicach, a także Warszawie i Wrocławiu.

- Władze lotniska oczekują na listę gości oraz dane dotyczące godzin przylotów i floty. Po uzyskaniu tych informacji możliwe będzie określenie, czy i w jakim zakresie konieczne będzie ograniczenie operacji rozkładowych i przekierowanie delegatów na inne lotniska - zaznaczyła Zajączkowska.

Według niej w chwili obecnej nie jest planowane zamknięcie lotniska dla regularnego ruchu pasażerskiego. Uruchomiony został dodatkowy numer informacji lotniskowej +48 12 639 30 23, pod którym będzie można uzyskać informacje dotyczące lotów zaplanowanych na 17 i 18 kwietnia.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce. Regularne operacje wykonuje tu 18 przewoźników, port współpracuje także z kilkunastoma liniami czarterowymi. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 2 mln 680 tys. pasażerów, czyli o 8 proc. mniej niż rok wcześniej. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

80 samolotów w Bardzo KRÓTKIM czasie! Jak dobrze nie być prezesem Balic!!!

jan.g, 2010-04-15 14:27:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE