PARTNER PORTALU
  • BGK

Szykują pociągi na pogrzeb prezydenta

  • PAP    14 kwietnia 2010 - 18:31

Nie zatwierdzono jeszcze wszystkich zmian w rozkładzie jazdy pociągów w związku z uroczystościami żałobnymi w weekend - powiedział rzecznik Przewozów Regionalnych Piotr Olszewski.
Spółki kolejowe pracują nad zorganizowaniem pociągów na uroczystości w Warszawie i Krakowie. Dwa pociągi Przewozów Regionalnych, które są już zatwierdzone w rozkładzie jazdy, będą dowozić podróżnych chcących wziąć udział w sobotnich uroczystościach żałobnych w Warszawie.

- Dostosowaliśmy godziny przyjazdu tak, by pasażerowie zdążyli na początek uroczystości - wyjaśnił Olszewski.

Jeden pociąg wyjedzie z Krakowa o godz. 6.25, na dworzec Warszawa Centralna wjedzie o godz. 9.35. Drugi wyjedzie z Wrocławia o godz. 4.15, a na dworcu Centralnym będzie 10.21. Oba pociągi będą miały po 600 miejsc siedzących.

Olszewski powiedział, że trwa zatwierdzanie kolejnych zmian: - Ustalamy kolejne pociągi z zarządcą infrastruktury. To wymaga korekty rozkładu, żeby wszystkie pociągi się zmieściły - wyjaśnił rzecznik.

Przewozy Regionalne zorganizowały też z władzami Katowic pociąg specjalny, którym mieszkańcy tego miasta będą mogli za darmo dotrzeć na sobotnie uroczystości żałobne w Warszawie.

- To na razie jedyne miasto, z którym mamy takie porozumienie, ale sytuacja się zmienia z godziny na godzinę - wyjaśnił Olszewski.

Więcej pociągów chce wypuścić na tory też PKP Intercity. Jak wyjaśnił PAP rzecznik przewoźnika Paweł Ney, ustalenia jeszcze trwają, więc nie ma jeszcze szczegółów. Na razie wiadomo, że pociągi PKP Intercity jeżdżące w sobotę i niedzielę będą miały dodatkowe wagony. Na tory wyjadą też pociągi, które normalnie kursują tylko w dni powszednie.

Władze Krakowa zaapelowały w środę do przyjeżdżających z innych części kraju, aby wybierali transport zbiorowy, najlepiej pociągi, ponieważ znaczna część miasta będzie zamknięta dla ruchu kołowego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • EMIR, 2010-04-14 23:20:25

    ech mam nadzieje, ze na rowerze mi nie zabronia jezdzic w CK Krakow...