PARTNER PORTALU
 • BGK

Szykuje się kolejny odwiert na Lubelszczyźnie

 • PAP    7 grudnia 2011 - 15:15

W połowie grudnia Orlen Upstream, spółka należąca do Grupy Orlen, rozpocznie kolejny odwiert badawczy w poszukiwaniu gazu na Lubelszczyźnie, w Berejowie w gminie Niedźwiada - poinformował PKN Orlen w komunikacie prasowym.
"Czterdzieści dwa dni trwało wiercenie pionowego otworu poszukiwawczego Syczyn OU-1, w gminie Wierzbica. Urządzenie wiertnicze zostanie przetransportowane 60 km dalej, by już 15 grudnia, w Berejowie, gm. Niedźwiada (powiat lubartowski) rozpocząć kolejny odwiert badawczy" - napisano w komunikacie.

"Z otworu w Syczynie pobraliśmy próbki rdzeni z głębokości ponad 2,5 km, które zostaną poddane analizie laboratoryjnej. W podobny sposób zgromadzimy materiał skalny z terenu Berejowa i również przekażemy do badań. Na ich podstawie za 5-6 miesięcy podejmiemy decyzję o wierceniu poziomych otworów w obu tych lokalizacjach. Już dziś możemy powiedzieć, że udało nam się potwierdzić nasze dotychczasowe założenia co do głębokości zalegania kolejnych warstw geologicznych" - poinformował, cytowany w komunikacie Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.

Czytaj też: Trzeba się śpieszyć, by zarobić na łupkach 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • wierny patriota?, 2011-12-07 22:09:30

  Powinni poszukać sobie innych miejsc do odwiertów! Lubelszczyznę podziwiać i sznować a gdzie indziej wiercić i "niszczyc"środowisko! Tak niech te firmy zrobią!!!
 • Bujany, 2011-12-07 21:40:12

  Już sie ucieszyłem na jutro ,a potem sobie przypomniałem,że szykuje sie kolejny odwiert! Nieszczęsne odwierty.Mamy je w d...pie!Mogło by tego nie być,prawdaż? Ale jest i będzie!Niestety...
 • OJATWO, 2011-12-07 21:10:41

  TE ODWIERTY NIESZCZĘSNE...