PARTNER PORTALU
  • BGK

Tablica poinformuje kierowców o korkach

  • 24gliwice.pl    5 listopada 2012 - 12:41
Tablica poinformuje kierowców o korkach

Przy okazji przebudowy fragmentu ul. Nowy Świat, na ul. Jana Pawła II zamontowano pierwszą w Gliwicach tablicę zmiennej treści.
Co prawda, obecnie na ekranie pojawia się napis „test systemu", jednak już wkrótce urządzenie będzie działało z korzyścią dla kierowców. O czym będzie informować tablica?

Na ekranie zamieszczone będą informacje o korkach w mieście, objazdach czy natężeniu ruchu. Będzie także wyświetlany czas podróży oraz najkorzystniejsza, w danym momencie, alternatywa dojazdu do centrum Gliwic.

Wkrótce podobne urządzenia pojawią się na ulicy Toszeckiej, Rybnickiej, Tarnogórskiej i Daszyńskiego.

Tablice mają 3 metry wysokości i 1,6 metra szerokości. Wyświetla informacje w pełnym kolorze. To ważne, gdyż w razie zmiany organizacji ruchu, na tablicy pojawią się znaki drogowe. Kierowców z pewnością zainteresuje informacja, że zgodnie z przepisami, niedostosowanie się do znaków wyświetlanych na tablicy grozi takimi samymi konsekwencjami, co zlekceważenie znaków poziomych i pionowych.

Warto dodać, że na tablicach na pewno nie będą wyświetlane reklamy lub inne informacje o charakterze komercyjnym. To nie jedyna zmiana w ostatnich dniach w tym miejscu.

Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej poszerzaniem jezdni, można już jechać ulicą Nowy Świat, na odcinku od skrzyżowania z ul. Rybnicką do skrzyżowania z ul. Pszczyńską. Ten dość ruchliwy fragment ulicy „wzbogacił się" o dodatkowy pas.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.