PARTNER PORTALU
  • BGK

Tajne dane o majątku za 20 mld zł

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu    5 lipca 2011 - 07:36
Tajne dane o majątku za 20 mld zł

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz ukrywa przed prasą i radnymi informacje o reprywatyzacji w stolicy.
Potwierdzają się informacje „Pulsu Biznesu” sprzed pół roku, że stołeczny magistrat woli oddawać po cichu podlegający reprywatyzacji komunalny majątek szacowany na 20 mld zł. Świadczy o tym decyzja prezydent Warszawy nadesłana do j redakcji.

Hanna Gronkiewicz-Waltz (zabierz głos/oceń prezydenta) kolejny raz odmawia w niej udostępnienia na wniosek „Pulsu Biznesu” informacji publicznej, dotyczącej procedur reprywatyzacyjnych konkretnych nieruchomości.

Gazeta złożyła wniosek po docierających do niej informacjach sugerujących, że na zwrotach najatrakcyjniejszych nieruchomości warszawskich, zabranych tzw. dekretem Bieruta, najwięcej zyskują nie prawowici spadkobiercy poszkodowanych przedwojennych właścicieli, ale zorganizowane grupy osób skupujące roszczenia reprywatyzacyjne.

Działalność ta jest możliwa dzięki dostępowi do baz danych i rzekomo niestandardowo dobrym kontaktom z urzędnikami stołecznego wydziału spraw dekretowych. A to miałoby owocować „szybką ścieżką” reprywatyzacji, a nie „drogą krzyżową”, którą przechodzą spadkobiercy.

Wcześniej Hanna Gronkiewicz-Waltz potwierdziła „Pulsowi Biznesu”, że istnieje proceder skupu roszczeń przez zorganizowane grupy osób. Zapewniła jednak, że na rozpatrzenie spraw nie czekają one krócej niż spadkobiercy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.