PARTNER PORTALU
  • BGK

Tak decyduje się, jak będzie wyglądał transport przyszłości

  • MAX    25 października 2012 - 21:04

Zarządzanie płynnością i bezpieczeństwem ruchu na drogach, a nawet rzekach, przez zintegrowane i inteligentne systemy transportowe, inteligentną infrastrukturę - o tym wszystkim od poniedziałku można posłuchać w Wiedniu, gdzie trwa XIX Światowy Kongres ITS.
W stolicy Austrii - na konkretnych przykładach - można sie przekonać jak może wyglądać transport (w tym transport publiczny) przyszłości. Że dziś nie jest już żadnym problemem by - z pomocą nowowczesnych systemów - połączone w sieć pojazdy uczestników ruchu komunikowały się ze sobą, byśmy podróżowali bezpiecznie, punktualnie, ekologicznie i energoszczędnie.

Konferencja w Wiedniu udowadnia ponad wszelką wątpliwość, że techniczna strona smart cities może być naprawdę frapująca i że jest nią zainteresowanie największych światowych firm i metropolii. Kilkanaście zdjęć z kongresu prezentujemy zresztą w naszej galerii

Czytaj też: Smart cities - idea i praktyka

Podczas trwającego do piątku (26.10) Światowego Kongresu ITS wygłoszonych zostało około tysiąc referatów, w tym po raz pierwszy odbyły się sesje poświęcone strategiom transportowym. Na powierzchni 15 tys. metrów kwadratowych rozsiane są stoiska ponad 300 wystawców, na których uczestnicy kongresu mogą zapoznać się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami z całej branży. Hasło przewodnie tegorocznego kongresu brzmi "Smarter on the way".

Organizatorami kongresu są ERTICO - ITS Europe, Komisja Europejska, ITS America, ITS Asia-Pacific oraz gospodarz - Federalne Ministerstwo Transportu, Innowacji i Technologii w Austrii a także ITS Vienna. Następny Światowy Kongres ITS odbędzię się w Tokio.

W kongresie uczestniczyło także wielu gości z Polski, w tym przedstawiciel redakcji naszego serwisu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.