PARTNER PORTALU
  • BGK

Tak polskie miasta walczą z upałami

  • Bartosz Dyląg    11 sierpnia 2015 - 15:02
Tak polskie miasta walczą z upałami
Ruch tramwajów we Wrocławiu ograniczony o 20 proc. Fot. MPK Wrocław

We Wrocławiu na miasto nie wyjechał we wtorek co piąty tramwaj, w wielu miastach magistraty będą pracować krócej – wszystko z powodu wysokich temperatur.
We wtorek (11 sierpnie) wrocławskie MPK ogłosiło, że z powodu zmniejszenia stopnia zasilania w całym kraju przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, ruch tramwajów w stolicy Dolnego Śląska zostanie ograniczony o 20 proc. Decyzja obowiązywała do godz. 17.

Przedstawiciele miejskiego przewoźnika wyjaśniają, że zostali zobligowani do nieprzekraczania limitów poboru prądu, a to oznaczało cięcia w liczbie kursów.

Czytaj też: Ewa Kopacz: z powodu upałów oszczędzajmy prąd

Ograniczenia wprowadza także Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie. Co prawda działają tam wszystkie karuzele, jednak te największe jak Balerina, Apollo, Gwiazda Duża, Samoloty Duże, Enterpise czy Sky Flyer działają tylko cztery razy na godzinę.

Pojawiają się też pierwsze problemy z wodą w domowych kranach. W gminie Brudzeń Duży w powiecie płockim między godz. 17 a północą z kranów woda nie płynie w ogóle, wcześniej jest bardzo niskie ciśnienie.

Urzędy miasta skracają pracę z powodu upałów

W ubiegłym tygodniu o skróceniu pracy Urzędu Miasta zdecydowano w Kielcach. Z powodu upałów do 14 sierpnia tamtejszy magistrat będzie pracował w godz. 7.30 - 15.30.

Podobna decyzja zapadła w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie pracę urzędu miejskiego ograniczono do godzin 7.30 - 14.30.

Burmistrz Lubania zdecydował z kolei, że Urząd Miasta będzie czynny w godz. od 7.30 do godz.14.00 w okresie letnim 2015 r. w przypadku utrzymywania się temperatury powyżej 30 stopni C.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • leda, 2015-08-12 12:41:35

    czyli urzędnicy najbardziej poszkodowani poprzez upały? Komuś odbiło?
  • glewe, 2015-08-12 10:10:22

    Durnie, zamiast tańszego sposobu - każdemu starszemu małą butelkę z wodą! Zamiast tego będą stać na przystankach w upale po 40 min! Debile, wsioki Dutkiewicz na drzewo!