PARTNER PORTALU
  • BGK

Takie rzeczy to tylko w Lublinie

  • pt    3 lipca 2014 - 11:07
Takie rzeczy to tylko w Lublinie

Pierwsze i jedyne w Polsce trolejbusy przegubowe wyjechały na ulice Lublina. Dwa dni temu sześć trolejbusów zostało skierowanych do obsługi wybranych kursów.
W początkowej fazie pojazdy będą kierowane na różne linie celem przetestowania trolejbusów pod kątem tras i funkcjonalności pętli. Docelowo przegubowce zostaną skierowane do obsługi kursów o największym obciążeniu.

Trolejbusy Trollino 18 to niskopodłogowe pojazdy z klimatyzacją przestrzeni pasażerskiej. Są wyposażone w dodatkowy napęd, który pozwala im pokonywać odcinki tras nie wyposażone w trakcję trolejbusową. Ponadto pojazdy mają monitoring oraz automaty do sprzedaży biletów. Na siedzeniach umieszczona jest tapicerka zawierająca wzór miejski.

W ramach realizowanego projektu unijnego "Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie" zostało zakupionych łącznie 70 trolejbusów z napędem alternatywnym, w tym 12 trolejbusów przegubowych

Zgodnie z harmonogramem dostawa drugiej partii 18-metrowych pojazdów nastąpi jeszcze we wrześniu tego roku.

Ponadto w ramach podpisanych umów zostało już dostarczonych 25 trolebusów 12-metrowych (20 trolejbusów marki Solaris oraz 5 marki Ursus). Kolejne 33 trolejbusy marki Ursus zostaną dostarczone sukcesywnie w tym roku oraz w 2015.

Zakup taboru jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Działanie: III.1 Systemy miejskiego transportu zbiorowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.