Taksówkarze chcą jeździć po pasach dla autobusów

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska
  • 21-09-2011
  • drukuj
Wrocławscy taksówkarze domagają się od władz miasta zgody na jazdę po pasach wydzielonych dla komunikacji miejskiej oraz zniesienia dla nich zakazu wjazdu na zamknięte dla ruchu uliczki w centrum.
Taksówkarze chcą jeździć po pasach dla autobusów
Pismo w tej sprawie wysłali do prezydenta Rafała Dutkiewicza (zabierz głos/oceń prezydenta) przedstawiciele największych korporacji w mieście – informuje „Gazeta Wrocławska”.

Taksówkarze mówią, że z tym problemem świetnie poradzili sobie w Krakowie. Tam pod znakami zakazu wjazdu pojawiły się tabliczki „nie dotyczy TAXI”.

Straż miejska tłumaczy, że Wrocław ma tabliczki „nie dotyczy dojazdu do posesji”, co oznacza, że taksówkarze mogą wjeżdżać.

Rzecz w tym, że strażnicy miejscy różnie interpretują ten zapis. Czasami nie mają obiekcji, a czasami wlepiają mandaty, bo twierdzą że do posesji dojeżdżać mogą tylko mieszkańcy – pisze „Gazeta Wrocławska”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Władze miasta i straż miejska wyrażą wszystkie zgody dla taksówkarzy jak korporacje zaczną płacić nawet niewielkie pieniądze na tacę budżetu miasta. Chyba to proste wrocławianie ? Nie ? Spróbujcie. To lekarstwo na wszystkie grymasy urzędników. Przecież żyjemy w Polsce a wrocławianie myślą, że mają j...eszcze niemieckie porządki. rozwiń

odstrzelony do kosza, 2011-09-21 10:15:28 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE