PARTNER PORTALU
  • BGK

Taksówkarze chcą jeździć po pasach dla autobusów

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska    21 września 2011 - 07:22
Taksówkarze chcą jeździć po pasach dla autobusów

Wrocławscy taksówkarze domagają się od władz miasta zgody na jazdę po pasach wydzielonych dla komunikacji miejskiej oraz zniesienia dla nich zakazu wjazdu na zamknięte dla ruchu uliczki w centrum.
Pismo w tej sprawie wysłali do prezydenta Rafała Dutkiewicza (zabierz głos/oceń prezydenta) przedstawiciele największych korporacji w mieście – informuje „Gazeta Wrocławska”.

Taksówkarze mówią, że z tym problemem świetnie poradzili sobie w Krakowie. Tam pod znakami zakazu wjazdu pojawiły się tabliczki „nie dotyczy TAXI”.

Straż miejska tłumaczy, że Wrocław ma tabliczki „nie dotyczy dojazdu do posesji”, co oznacza, że taksówkarze mogą wjeżdżać.

Rzecz w tym, że strażnicy miejscy różnie interpretują ten zapis. Czasami nie mają obiekcji, a czasami wlepiają mandaty, bo twierdzą że do posesji dojeżdżać mogą tylko mieszkańcy – pisze „Gazeta Wrocławska”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • odstrzelony do kosza, 2011-09-21 10:15:28

    Władze miasta i straż miejska wyrażą wszystkie zgody dla taksówkarzy jak korporacje zaczną płacić nawet niewielkie pieniądze na tacę budżetu miasta. Chyba to proste wrocławianie ? Nie ? Spróbujcie. To lekarstwo na wszystkie grymasy urzędników. Przecież żyjemy w Polsce a wrocławianie myślą, że mają j...eszcze niemieckie porządki.  rozwiń