PARTNER PORTALU
  • BGK

Taksówkarze chcą więcej za trzaśnięcie drzwiami

  • Przegląd prasy/PAP/Życie Warszawy    15 września 2011 - 06:45
Taksówkarze chcą więcej za trzaśnięcie drzwiami

Kierowcy stołecznych taksówek znów zaczynają walkę o podwyżkę cen. Chcą, by pasażerowie płacili 10, a nie 6 zł za samo wejście do auta.
Niemal wszyscy szefowie warszawskich korporacji taksówkowych podpisali się pod petycją do władz miasta o zmianę stawek – informuje „Życie Warszawy”.

Decyzja zależy od Rady Warszawy. Taksówkarze argumentują, że obecnie obowiązująca stawka początkowa – 6 zł – nie zawsze pokrywa koszt podstawienia auta.

– Przy krótkich kursach kierowca do nich dopłaca. Koszt przejechania kilometra wynosi dziś złotówkę, a kierowcy dojeżdżając do klienta pokonują czasami kilka albo nawet kilkanaście kilometrów, tłumaczy Paweł Biedrzycki, prezes warszawskiego Zrzeszenia Transportu Prywatnego.

Już kilka miesięcy temu taksówkarze sygnalizowali w ratuszu pomysł podwyżki opłaty początkowej, ale wiceprezydent Andrzej Jakubiak przekonał ich, że to nie czas na podwyżki. Teraz będzie inaczej?

– Do mnie jeszcze wniosek nie dotarł. Jeśli go dostanę przeanalizujemy sytuację, zamówimy własne ekspertyzy, sprawdzimy czy rzeczywiście podwyżka jest zasadna i będziemy dyskutować, powiedział gazecie Jakubiak. Dodał, że na pewno w tym roku na podwyżkę nie ma szans. Najwcześniej w 2012 r. – informuje „Życie Warszawy”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.