PARTNER PORTALU
  • BGK

Także w Suwałkach raczej nie uda się rozstrzygnąć przetargu przed końcem czerwca

  • PAP    10 czerwca 2013 - 15:55

Jak powiedział rzecznik prezydenta miasta Jarosław Filipowicz, miasto zostało podzielone na trzy sektory i odbyły się trzy przetargi, ale dotąd zakończony został jeden.
Na drugi sektor także rozstrzygnięto przetarg, ale został on zaskarżony do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO), zaś przetarg na trzeci sektor w ogóle nie doszedł do skutku, gdyż podczas półgodzinnej licytacji internetowej oferenci nie mogli się zalogować na stronie Urzędu Zamówień Publicznych.

Filipowicz powiedział, że KIO uznała zażalenia dotyczące przetargów w tych dwóch sektorach. Teraz firmy mają 7 dni na ponowne wpłacenie kaucji. Potem UZP wyznaczy terminy, w których odbędą się ponowne licytacje.

"Termin wyłonienia firm do 1 lipca w tej sytuacji może być zagrożony, gdyż zostało mało czasu" - przyznał rzecznik. Dodał, że jeśli do 1 lipca przetargi nie będą zakończone, wówczas miasto podpisze miesięczne umowy na wywóz śmieci w dwóch sektorach z największymi firmami, które dotąd świadczyły tam usługi nas wywóz śmieci.

Filipowicz wyraził jednak nadzieję, że do końca czerwca uda się rozstrzygnąć przetargi, by od 1 lipca zwycięskie firmy mogły zająć się wywozem śmieci.

W Suwałkach mieszkańcy za wywóz śmieci będą płacili 19 zł w mieszkaniach w blokach, oraz 39 zł w domach jednorodzinnych - to stawki za odpady segregowane. Za odpady niesegregowane stawki będą wynosiły będą odpowiednio - 28 zł i 58 zł.

Dotąd deklaracje złożyło 5,1 tys. gospodarstw, czyli 90 proc.

Czytaj też: W Łomży przetarg na wywóz odpadów nie będzie rozstrzygnięty przed 1 lipca

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.