PARTNER PORTALU
  • BGK

Tam najbardziej spadły ostatnio ceny mieszkań

  • PAP    24 lipca 2013 - 15:03

W czerwcu mieszkania na rynku wtórnym najbardziej potaniały we Wrocławiu, Gdańsku i Rzeszowie - wynika z opublikowanego w środę raportu przygotowanego przez serwis nieruchomości Domy.pl i doradców finansowych Open Finance.
"Ceny ofertowe mieszkań w największych miastach Polski ciągle spadają. W czerwcu były średnio o 0,4 proc. niższe niż w maju, o 3,7 proc. niższe niż przed rokiem i ponad 7 proc. niższe niż przed dwoma laty" - podkreślił szef serwisu nieruchomości Domy.pl Marcin Drogomirecki.

We Wrocławiu i Gdańsku cena metra kwadratowego mieszkania spadła w czerwcu 2013 roku, w porównaniu z czerwcem ub.r. o 6,7 proc. - odpowiednio do: 5740 zł i 5587 zł. Drugi pod względem skali spadków cen był Rzeszów (4,7 proc.) - za metr kwadratowy trzeba było tam zapłacić 4783 zł. Na kolejnym miejscu znalazł się Szczecin - tu ceny mieszkań spadły o 4,5 proc. do 4180 zł.

W czerwcu średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Warszawie spadła o 4,2 proc. wobec czerwca ub.r. i wynosiła 8259 zł.

Z analizy wynika, że ceny mieszkań w porównaniu z czerwcem 2012 roku nie wzrosły w żadnym mieście uwzględnionym w raporcie.

Według Drogomireckiego mieszkania dwupokojowe to obecnie najczęściej wybierane lokale. W raporcie uwzględniono 24 tys. 28 ofert mieszkań wystawionych w czerwcu do sprzedaży przez agencje nieruchomości i osoby prywatne

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.