PARTNER PORTALU
  • BGK

Taniej z krakowskiego dworca do Balic

  • PAP    26 września 2012 - 12:02
Taniej z krakowskiego dworca do Balic

Przewozy Regionalne obniżyły od środy ceny biletów na podróż pociągiem z krakowskiego Dworca Głównego do Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Balice. Bilet jednorazowy kosztuje 15 zł zamiast 19 zł.
Według komunikatu spółki, obniżka cen nastąpiła w wyniku wprowadzenia powakacyjnej promocji. W jej ramach spadły ceny niemal wszystkich oferowanych biletów na tej trasie, w tym m.in. na przejazd w obie strony z 29 do 23 zł oraz jednorazowych dla trzech osób z 49 zł do 36 zł. Bez zmian pozostała cena biletu miesięcznego - wynosi ona 80 zł.

Do czerwca jednorazowy bilet na pociąg z Dworca Głównego na krakowskie lotnisko kosztował 12 zł. Tuż przed rozpoczęciem Euro 2012 Przewozy Regionalne podniosły jego cenę do 19 zł. W efekcie liczba pasażerów znacząco zmalała, bo wiele osób dojeżdżających do portu lotniczego przesiadło się do autobusu, za który płaci się 3,4 zł.

W odpowiedzi na nowy cennik władze województwa małopolskiego zagroziły przewoźnikowi, że wycofają się z dofinansowania tej linii.

Podróż szynobusem to najszybszy sposób dotarcia z centrum miasta do lotniska. Trwa ona 18 minut. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.