PARTNER PORTALU
 • BGK

Tańsze bilety w PKP dla pielgrzymów

 • PAP/Metro    8 listopada 2013 - 08:08
Tańsze bilety w PKP dla pielgrzymów

Atrakcyjna oferta PKP Intercity. Pociągiem tej spółki można przejechać przez pół Polski i wrócić do domu, płacąc za bilet jedynie 26 złotych i to w obie strony.
16-17 listopada na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Z tej okazji PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi, które dowiozą pątników na miejsce i z powrotem. Pociągi wyruszą z Gdyni, Szczecina, Białegostoku, Słupska, Przemyśla, Hrubieszowa, Terespola i Rybnika - informuje "Metro".

Większość składów wyjeżdża w sobotę rano. Powrót zaplanowano na niedzielne popołudnie lub wieczór. Niezależnie od tego, z którego miasta wyjedziemy, za bilet zapłacimy tylko 26 zł w obie strony. Normalnie, jadąc koleją do Częstochowy, na bilet trzeba wydać nawet pięciokrotnie więcej.

"Oferta skierowana jest do osób związanych z koleją, ale nie ma przeciwwskazań, aby z przejazdu skorzystali również pozostali pasażerowie" - potwierdza Beata Czemerajda z PKP Intercity. "Widać, że jednak można w Polsce wozić tanio pasażerów. Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek PKP w ogóle oferowało tak atrakcyjne promocje" - mówi Łukasz Malinowski, redaktor naczelny miesięcznika "Rynek Kolejowy".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • ziuta, 2013-11-14 13:11:16

  A zdychające PKP stać na takie ekscesy???
 • JodekMordka, 2013-11-08 15:14:57

  jacdabr - palnij się w ten głupi łeb. Coś się czepił „niech bezpośrednio wjeżdża klechom i barankom do (...)”nie na nasz koszt!. Zachowujesz się jak prostak. Na jaki Twój koszt. Ty jak jedziesz to pociąg jest zapełniony śr.40-50%. Tak sądzę. Ten specjalny będzie w 100% wykorzys...tany. Można powiedzieć jeszcze o ekologii. To tak jak w handlu. Chcesz zarobić dużo i szybko musisz sprzedawać drogo, ale nie zawsze się to uda. Możesz to samo zarobić a może więcej sprzedając taniej, w być może w niewiele dłuższym czasie ale do tego musisz dać więcej z siebie. Nadrabisz to obrotem. Żałuję, że nie jedzie z Warszawy.  rozwiń
 • jacdabr, 2013-11-08 14:52:09

  To jest niekonstytucyjne! Wygląda, że ja zapłacę za bilet więcej: za pielgrzyma, bo koszty musza się zbilansować. Ludzie omijajcie takiego oferenta komunikacji, niech bezpośrednio wjeżdża klechom i barankom do (...), nie na nasz koszt!