PARTNER PORTALU
  • BGK

Tańszy prąd dla UM w Toruniu

  • AT/UM Toruń    7 listopada 2011 - 16:02
Tańszy prąd dla UM w Toruniu

Trwa procedura przetargowa na dostawę energii elektrycznej dla Urzędu Miasta Torunia. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Tauron Sprzedaż. Dzięki możliwości wyboru dostawcy, miasto wyda na prąd znacznie mniej niż obecnie.
- Przygotowaliśmy procedurę przetargową nie tylko dla budynków samego magistratu, ale dla wszystkich jednostek organizacyjnych gminy, np. szkół, przedszkoli, żłobków, Straży Miejskiej. Dostawa obejmie też spółki, np. MPO i MZK oraz komunalne osoby prawne takie, jak Baj Pomorski, Centrum Kultury Dwór Artusa i Zamek Krzyżacki, Muzeum Okręgowe, Dom Muz, Szpital Miejski czy Miejska Przychodnia Specjalistyczna – wylicza Rafał Woźnicki z Wydziału Gospodarki Komunalnej UMT.

Przetarg ogłoszono 12 września 2011 roku. Koperty otwarto 24 października. Różnice w cenach - zważywszy na skalę transakcji – były niewielkie. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Turon Sprzedaż, która swe usługi wyceniła na 12,25 mln zł. Energa Obrót zażądała 12,39 mln zł, Enea S.A – 12,58 mln zł, a PGE Obrót – 12,65 mln zł.

Jak nakazują wymogi procedury przetargowej, Wydział Gospodarki Komunalnej poinformował oferentów o wynikach. Ci mają teraz czas na ewentualne protesty. Jeśli żaden z uczestników nie zgłosi zastrzeżeń, miasto podpisze umowę z Tauronem.

W przygotowaniu przetargu Wydział Gospodarki Komunalnej korzystał z pomocy warszawskiej firmy Energy Solution. Jej pracownicy najpierw przeprowadzili w magistracie i podlegających mu jednostkach audyt energetyczny, aby optymalnie dobrać paramenty dystrybucyjne. Następnie, na podstawie uzyskiwanych w danym momencie i na rynku cen, oszacowali wartość zamówienia. Dysponując tymi danymi, opracowali specyfikację przetargową, która wyłoniła najtańszego dostawcę.

- Umowę z Tauronem powinniśmy podpisać jeszcze w listopadzie. Na razie trudno powiedzieć, ile zaoszczędzimy na zmianie dostawcy energii. Według obowiązującego cennika, byłoby to ok. 2 mln zł, ale realnie tyle się nie uda, gdyż od stycznia przyszłego roku mogą być podwyżki – wyjaśnia Rafał Woźnicki. – Na pewno jednak i tak oszczędności będą duże. Szacowaliśmy, że na dostawę energii dla urzędu i podległych jednostek należy przeznaczyć ok. 13,25 mln zł, więc już wychodzi to dużo taniej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.