Tańszy prąd dla UM w Toruniu

  • AT/UM Toruń
  • 07-11-2011
  • drukuj
Trwa procedura przetargowa na dostawę energii elektrycznej dla Urzędu Miasta Torunia. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Tauron Sprzedaż. Dzięki możliwości wyboru dostawcy, miasto wyda na prąd znacznie mniej niż obecnie.
Tańszy prąd dla UM w Toruniu

- Przygotowaliśmy procedurę przetargową nie tylko dla budynków samego magistratu, ale dla wszystkich jednostek organizacyjnych gminy, np. szkół, przedszkoli, żłobków, Straży Miejskiej. Dostawa obejmie też spółki, np. MPO i MZK oraz komunalne osoby prawne takie, jak Baj Pomorski, Centrum Kultury Dwór Artusa i Zamek Krzyżacki, Muzeum Okręgowe, Dom Muz, Szpital Miejski czy Miejska Przychodnia Specjalistyczna – wylicza Rafał Woźnicki z Wydziału Gospodarki Komunalnej UMT.

Przetarg ogłoszono 12 września 2011 roku. Koperty otwarto 24 października. Różnice w cenach - zważywszy na skalę transakcji – były niewielkie. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Turon Sprzedaż, która swe usługi wyceniła na 12,25 mln zł. Energa Obrót zażądała 12,39 mln zł, Enea S.A – 12,58 mln zł, a PGE Obrót – 12,65 mln zł.

Jak nakazują wymogi procedury przetargowej, Wydział Gospodarki Komunalnej poinformował oferentów o wynikach. Ci mają teraz czas na ewentualne protesty. Jeśli żaden z uczestników nie zgłosi zastrzeżeń, miasto podpisze umowę z Tauronem.

W przygotowaniu przetargu Wydział Gospodarki Komunalnej korzystał z pomocy warszawskiej firmy Energy Solution. Jej pracownicy najpierw przeprowadzili w magistracie i podlegających mu jednostkach audyt energetyczny, aby optymalnie dobrać paramenty dystrybucyjne. Następnie, na podstawie uzyskiwanych w danym momencie i na rynku cen, oszacowali wartość zamówienia. Dysponując tymi danymi, opracowali specyfikację przetargową, która wyłoniła najtańszego dostawcę.

- Umowę z Tauronem powinniśmy podpisać jeszcze w listopadzie. Na razie trudno powiedzieć, ile zaoszczędzimy na zmianie dostawcy energii. Według obowiązującego cennika, byłoby to ok. 2 mln zł, ale realnie tyle się nie uda, gdyż od stycznia przyszłego roku mogą być podwyżki – wyjaśnia Rafał Woźnicki. – Na pewno jednak i tak oszczędności będą duże. Szacowaliśmy, że na dostawę energii dla urzędu i podległych jednostek należy przeznaczyć ok. 13,25 mln zł, więc już wychodzi to dużo taniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE