Tarnów kupi pięć autobusów firmy Scania

Szwedzka Scania dostarczy pięć autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie.
Tarnów kupi pięć autobusów firmy Scania
Zgodnie z podpisanym kontraktem, pojazdy, za które przewoźnik zapłaci ok. 4,7 mln zł, trafią na tarnowskie ulice mniej więcej za pół roku. (fot. tarnow.pl)

Zgodnie z podpisanym kontraktem, pojazdy, za które przewoźnik zapłaci ok. 4,7 mln zł, trafią na tarnowskie ulice mniej więcej za pół roku.

W przetargu ogłoszonym przez MPK ofertę złożyły dwie firmy: MAN i Scania.

"Wybrano ofertę Scanii, najkorzystniejszą i mieszczącą się w budżecie naszej firmy" - poinformował prezes MPK Jerzy Wiatr.

Autobusy Citywide o długości 12 metrów w tarnowskich żółto-niebieskich barwach będą przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażone w głosowe i graficzne systemy wewnętrznej i zewnętrznej informacji pasażerskiej i nowoczesne kasowniki dotykowe. Na ich pokładzie znajdą się też ładowarki USB do zasilania smartfonów.

Według prezesa, nowe pojazdy przyczynią się do poprawy jakości powietrza w mieście; zostały bowiem wyposażone w silniki diesla, spełniające najwyższą normę ekologiczną - EURO 6.

Za pięć pojazdów tarnowski przewoźnik zapłacił z własnych środków około 4,7 mln zł. Autobusy te będą stanowiły wkład własny MPK do projektu dofinansowanego ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W jego ramach spółka zamierza zakupić łącznie 40 pojazdów.

Według przedstawicieli przewoźnika, wniosek ten jest obecnie w fazie oceny; zakończenie konkursu planowane jest na koniec czerwca 2017.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE