PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnów kupi pięć autobusów firmy Scania

  • PAP/JS    26 kwietnia 2017 - 14:51
Tarnów kupi pięć autobusów firmy Scania
Zgodnie z podpisanym kontraktem, pojazdy, za które przewoźnik zapłaci ok. 4,7 mln zł, trafią na tarnowskie ulice mniej więcej za pół roku. (fot. tarnow.pl)

Szwedzka Scania dostarczy pięć autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie.
Zgodnie z podpisanym kontraktem, pojazdy, za które przewoźnik zapłaci ok. 4,7 mln zł, trafią na tarnowskie ulice mniej więcej za pół roku.

W przetargu ogłoszonym przez MPK ofertę złożyły dwie firmy: MAN i Scania.

"Wybrano ofertę Scanii, najkorzystniejszą i mieszczącą się w budżecie naszej firmy" - poinformował prezes MPK Jerzy Wiatr.

Autobusy Citywide o długości 12 metrów w tarnowskich żółto-niebieskich barwach będą przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażone w głosowe i graficzne systemy wewnętrznej i zewnętrznej informacji pasażerskiej i nowoczesne kasowniki dotykowe. Na ich pokładzie znajdą się też ładowarki USB do zasilania smartfonów.

Według prezesa, nowe pojazdy przyczynią się do poprawy jakości powietrza w mieście; zostały bowiem wyposażone w silniki diesla, spełniające najwyższą normę ekologiczną - EURO 6.

Za pięć pojazdów tarnowski przewoźnik zapłacił z własnych środków około 4,7 mln zł. Autobusy te będą stanowiły wkład własny MPK do projektu dofinansowanego ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W jego ramach spółka zamierza zakupić łącznie 40 pojazdów.

Według przedstawicieli przewoźnika, wniosek ten jest obecnie w fazie oceny; zakończenie konkursu planowane jest na koniec czerwca 2017.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.