PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnów też stawia nowy komunalny blok

  • PAP    25 lipca 2013 - 15:06
Tarnów też stawia nowy komunalny blok

Około 40 mieszkań komunalnych powstanie do lipca 2015 roku w bloku komunalnym przy ul. Konnej w Tarnowie. Według władz miasta na przyznanie mieszkania komunalnego w Tarnowie czeka 300 rodzin.
Jak poinformował dziennikarzy w czwartek kierownik biura realizacji inwestycji Urzędu Miasta Tarnowa Rafał Nakielny, miasto przeznaczyło na inwestycję 2,9 mln zł, z czego 1,3 mln zł stanowi dofinansowanie przyznane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Mieszkania powstaną w budynku, który został przejęty trzy lata temu przez miasto od Agencji Nieruchomości Rolnych. Inwestycja zakłada dobudowanie drugiego piętra do istniejącego budynku oraz dokończenie budowy. Jedno mieszkanie będzie przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną też parkingi oraz plac zabaw dla dzieci.

Według władz Tarnowa budynek przy Konnej to kolejna inwestycja w miejski zasób mieszkaniowy. W zeszłym roku oddano do użytku budynek przy ulicy Pszennej. W niezagospodarowanym od lat byłym internacie powstało 46 mieszkań "pod klucz". Inwestycja kosztowała 3,4 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.