Tarnów wprowadzi in-house w gospodarce odpadami?

• Od stycznia w Tarnowie śmieci odbiera wyłącznie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.
• Do tej pory zajmowały się tym cztery firmy.
Tarnów wprowadzi in-house w gospodarce odpadami?
Pod koniec roku do przetargu przystąpiła tylko miejska spółka. (fot.youtube)

Pod koniec roku do przetargu przystąpiła tylko miejska spółka. W Tarnowie tłumaczą to tym, że być może chodziło o zbyt krótki czas określony w umowie.

MPGK na razie będzie tylko przez miesiąc odbierać odpady z posesji zamieszkałych, a przez trzy miesiące z miejsc niezamieszkałych, gdzie powstają odpady komunalne. Chodzi między innymi o szkoły, sklepy czy urzędy - informuje Radio RDN.

Czytaj też: Zamówienia in-house Już niedługo. Gminy czekają

Choć urząd tego nie przyznaje, takie zorganizowanie przetargu ewidentnie świadczy o tym, że miasto przygotowuje się do wprowadzenia zamówień in-house na obiór i zagospodarowanie odpadów. Z uwagi na to, że przepisy wprowadzającej in-house weszły w życie od 1 stycznia, miasto nie mogło wcześniej rozpocząć procedury.

Dlaczego zainteresowanie przetargiem było tak małe?

– A może jest to związane z tym, że spółki przejęły rynek po MPGK. Miejska spółka będzie obsługiwała tylko Tarnów. Zrezygnowała ze wszystkich gmin, z których do tej pory odbierała odpady. Siłą rzeczy w to miejsce weszły firmy prywatne – mówił Stefan Piotrowski, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Tarnowa w Radiu RDN Małopolska.

Na pytanie czy spółka miejska poradzi sobie z tak dużym zadaniem Piotrowski odpowiada, że MPGK ma bardzo duży potencjał techniczny i sześćdziesięcioletnie doświadczenie na rynku odpadowym. Do tej pory, poza Tarnowem, obsługiwała kilkanaście sąsiednich gmin. Ilość odpadów jest tam większa niż to, co przejmie na terenie miasta.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Maksimus Segregatus: tak to prawda - już dawno apelował o to Poseł Tadeusz Arkit - radiopik.pl/5,14469,minipunkty-odbioru-odpadow-pozwalaja-na-obnizeni?fb_action_ids=868718369821268&fb_action_types=og.likes

obniżenie opłat, 2017-01-03 13:43:22 odpowiedz

Teraz Tarnów powinien sięgnąć do najlepszych polskich wzorców i stać się mistrzem selektywnej zbiórki odpadów w byłych miastach wojewódzkich - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/naklo-czyli-wzor-do-nasladowania,55172.html

Maksimus Segregatus, 2017-01-02 10:37:15 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE