PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnów wysyła deklaracje ws. odpadów

  • tarnow.net.pl    4 lutego 2013 - 12:58
Tarnów wysyła deklaracje ws. odpadów

Tarnowski Organizator Komunalny wysłał do mieszkańców Tarnowa już ponad 10 tysięcy deklaracji dotyczących wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Ponadto kilkaset e-maili z deklaracjami do firm i instytucji.
- Pozostało nam do wysłania jeszcze około 4 tysięcy deklaracji i codziennie sukcesywnie je wysyłamy. Deklaracje dostępne są także na naszej stronie internetowej oraz w naszej siedzibie przy Bernardyńskiej 24, jak również w budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4. Chcemy skutecznie dotrzeć do każdego tarnowianina, chociaż ustawa tego nie wymaga - mówi Krzysztof Kluza, dyrektor TOK.

Czytaj też: Spółdzielnie przeciwne podatkowi śmieciowemu

Efekty wysyłki są już widoczne. W siedzibie TOK codziennie pojawiają się kolejne osoby z wypełnionym dokumentem. Jak na razie to przede wszystkim mieszkańcy domów jednorodzinnych, osoby starsze.

- Staramy się na bieżąco weryfikować składane deklaracje, sprawdzamy czy są poprawnie wypełnione, tłumaczymy i w miarę potrzeby pomagamy - mówi Bartłomiej Bieniasz z TOK. - Ale czym bliżej końca terminu, tym ludzi będzie więcej, więc zachęcamy, by nie czekać do ostatnich dni. Przypominamy, że ostateczny termin złożenia deklaracji mija 15 lutego.

Deklaracje można składać w dwóch miejscach: przy ul. Bernardyńskiej 24 w siedzibie TOK na pierwszy i drugim piętrze oraz w budynku UMT na ulicy Nowej 4.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Mik, 2013-02-04 18:07:04

    E nie przesadzaj, żaden to koszt, a dobry element kampanii edukacyjno informacyjnej.
  • trener , 2013-02-04 14:45:14

    ok. urząd bliżej obywatela, a kto poniesie koszty tej wysyłki, nie urząd ale sami właściciele nieruchomosci, - koszt wysyłki zwiększa koszty administracyjne funkcjonowania systemu śmieciowego. Dziwna praktyka, bo przecież innych deklaracji nikt nie wysyła, tym bardziej skarbówka - każdy powinien sie... zaopatrzyć w formularze, wypełnic je i złożyć w organie.  rozwiń