PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnowski urząd powołał Zarząd Dróg i Komunikacji

  • Tarnow.net.pl    9 marca 2015 - 13:35
Tarnowski urząd powołał Zarząd Dróg i Komunikacji
Propozycja powołania ZDiK była podnoszona przez Romana Ciepielę już podczas kampanii wyborczej (fot.tarnow.net.pl)

Zarząd Dróg i Komunikacji - tak nazywa się nowy "twór" w tarnowskim magistracie. Kompetencje zarządu zbieżne są z tymi, jakie miał zlikwidowany ponad dwa lata temu Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich, a nawet szersze.
Zgodnie z propozycją Romana Ciepieli ZDiK ma także nadzorować system komunikacji miejskiej w Tarnowie.

Propozycja powołania ZDiK była podnoszona przez Romana Ciepielę już podczas kampanii wyborczej. Teraz zgodzili się na jego powołanie radni. Kluczowe było stanowisko klubu PiS, który ma większość w radzie i bez jego akceptacji zarząd nie mógłby powstać. Propozycję przyjęto jednak jednogłośnie.

- Zasadniczy cel utworzenia nowej jednostki to usprawnienie procesów inwestycyjnych, ułatwienie podejmowania decyzji i ich przyspieszenie oraz obniżenie kosztów administracyjnych. Obecnie kompetencje drogowe są rozproszone. Część z nich znajduje się w dyspozycji Tarnowskiego Organizatora Komunalnego, część kompetencji posiadają Targowiska Miejskie oraz cztery wydziały magistratu. W efekcie podjęcie jednej decyzji wymaga niejednokrotnie uzgodnień i korespondencji pomiędzy poszczególnymi ogniwami łańcucha decyzyjnego - tłumaczy magistrat.

Nowa jednostka zostanie utworzona z dniem 1 maja. Według zapewnień urzędników nie będzie to oznaczało dodatkowych kosztów, ani zwolnień.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.