PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnowskie MPK sprzedaje gaz

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    19 maja 2011 - 08:58
Tarnowskie MPK sprzedaje gaz

Konkurencja na paliwowym rynku w Tarnowie powinna wzrosnąć. I objąć segment gazu LPG. Ze sprzedażą tego paliwa wczoraj ruszyło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.
Dystrybutor gazu pod szyldem MPetrol zainstalowano na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Lwowskiej – pisze „Gazeta Krakowska”. Spółka otworzyła nową stację bez rozgłosu, ale liczy że klientów zdobędzie cenami.

Otwarcie stacji zapowiadano już na końcówkę roku. Trzeba jednak było na nią czekać pół roku dłużej. Przygoda miejskiej spółki z handlem paliwami rozpoczęła się półtora roku temu.

Miasto już wcześniej zaangażowało się w obniżanie cen benzyn i oleju napędowego, bo mieszkańcy skarżyli się, że należały one w Tarnowie do najwyższych w kraju. Podejrzewano nawet zmowę cenową, ale Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie znalazł dowodów na taki proceder.

Po namowach samorządowców MPK uruchomiła własną, ogólnodostępną stację z paliwami przy ul. Okrężnej. Na starcie oferowała ceny o kilkanaście groszy niższe niż konkurencja. Z czasem te różnice stopniały.

MPetrol pozostaje jedną z najtańszych stacji, ale lokalna konkurencja często wygrywa tę „rywalizację”.

MPK na sprzedaży paliw zarabia niewiele. Ale wystarczy na utrzymanie obsługi i jeszcze niewielki zysk dla spółki. Uruchomienie stacji LPG kosztowało 60 tysięcy złotych. Być może firma zdecyduje się na rozwijanie paliwowej działalności. Od dłuższego czasu zabiega w mieście o działkę na ten cel w Mościcach – informuje „Gazeta Krakowska”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Klemens, 2011-05-19 10:04:27

    to chyba niebezpieczne... nie każda firma może się wszystkim zajmować!