PARTNER PORTALU
  • BGK

Taryfy antysmogowe zachęcą do ogrzewania domów prądem?

  • wnp.pl (DC)    18 stycznia 2018 - 14:19
Taryfy antysmogowe zachęcą do ogrzewania domów prądem?
fot.pixabay

Cztery grupy energetyczne kontrolowane przez Skarb Państwa: Enea, Energa, PGE i Tauron już wprowadziły, lub wprowadzą wkrótce, tzw. antysmogowe taryfy na prąd. Prezentujemy poniżej wyliczenia, o ile taniej będzie można kupić energię korzystając z tych taryf.
Nowa taryfa przewiduje niższe stawki dystrybucyjne dla energii elektrycznej dodatkowo zużywanej w godzinach od 22:00 do 6:00. Niższe stawki dotyczą zużycia energii elektrycznej przewyższającego zużycie w analogicznym okresie poprzedniego roku.

W pozostałych godzinach doby odbiorca będzie płacił za energię tyle, co w taryfie G11 - czyli najpopularniejszej taryfie wśród gospodarstw domowych (taryfie jednostrefowej o stałych stawkach w każdej godzinie doby).

- Mamy nadzieję, że nowa taryfa antysmogowa zachęci Polaków do wymiany przestarzałych pieców na ogrzewanie elektryczne. Dzięki temu uzyskamy skuteczny i działający natychmiast instrument walki z niską emisją i smogiem - komentuje Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

Celem wprowadzenia nowej taryfy jest zachęcenie właścicieli gospodarstw domowych do wymiany przestarzałych pieców i ogrzewania domów w nocy przy użyciu energii elektrycznej. Nowa taryfa jest skierowana do mieszkańców małych miejscowości i okolic dużych miast, stosujących różne formy ogrzewania piecami, często w sposób niekorzystny dla środowiska i dla zdrowia. Z taryfy mogą korzystać także odbiorcy zużywający energię elektryczną do ładowania samochodów elektrycznych.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.