PARTNER PORTALU
  • BGK

Tauron dostarczy prąd dla administracji rządowej za 60 mln zł

  • jk    18 lipca 2017 - 13:11
Tauron dostarczy prąd dla administracji rządowej za 60 mln zł
Od października 2017 do września 2019 roku Tauron będzie sprzedawał energię elektryczną do obiektów administracji rządowej zlokalizowanych w całej Polsce. (Fot. Fotolia)

Tauron wygrał przetarg publiczny na dostawę energii elektrycznej dla ponad 100 jednostek administracji państwowej.
• Tauron w ciągu dwóch lat dostarczy do obiektów należących m.in. do ministerstw oraz centralnych urzędów 226 818 MWh energii elektrycznej.

• Z roku na rok rośnie liczba pozyskanych klientów publicznych - podkreśla Kamil Kamiński, wiceprezes spółki Tauron Polska Energia.

W przetargu startowało pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę, o wartości 60 121 592,69 zł, złożył Tauron Sprzedaż.

- Konsekwentnie realizujemy nasze cele. Tak jak zapowiadaliśmy na początku roku, naszym celem jest wzrost wolumenu sprzedanej energii poprzez poszerzenie oferty i rozwijanie usług dodatkowych. Wygrany przetarg to potwierdzenie tej zapowiedzi i cieszę się, że oferta naszej firmy została obdarzona zaufaniem, a konkurencyjność naszego produktu została pozytywnie oceniona - mówi Filip Grzegorczyk prezes spółki Tauron Polska Energia.

Dzięki wygraniu tego przetargu od października 2017 do września 2019 roku Tauron będzie sprzedawał energię elektryczną do obiektów administracji rządowej zlokalizowanych w całej Polsce. Są to m.in. ministerstwa, urzędy wojewódzkie i prokuratury, a także obiekty Komendy Głównej Policji, Archiwum Państwowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przetarg dotyczył 1 376 punktów poboru energii elektrycznej. Organizatorem postępowania było Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

- Kontraktowanie energii w przetargach odgrywa dużą rolę w działalności biznesowej Taurona. Z roku na rok rośnie liczba pozyskanych klientów publicznych - podkreśla Kamil Kamiński, wiceprezes spółki Tauron Polska Energia.

W 2016 r. Tauron brał udział w 1 236 postępowaniach publicznych, co stanowi największą liczbę złożonych ofert na tle konkurencji. Spółka uzyskała również najwyższy odsetek wygranych przetargów. Od stycznia do maja 2017 r. Tauron obsłużył ponad 200 postępowań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.