PARTNER PORTALU
  • BGK

Tauron zmodernizuje blok w elektrowni Łagisza w Będzinie

  • GP    19 czerwca 2017 - 11:40
Tauron zmodernizuje blok w elektrowni Łagisza w Będzinie
Elektrownia w Będzinie to jeden z największych zakładów produkcji prądu w kraju. (fot. tauron.pl)

Elektrownia Łagisza w 2019 roku ma zapewnić Będzinowi nie tylko prąd ale i ciepło. Tauron zapowiedział modernizację bloku 460 MW.
W połowie czerwca spółka energetyczna Tauron poinformowała, że ma zamiar dokonać modernizacji bloku energetycznego w jednej z największych elektrowni w Polsce. Zakład Łagisza odpowiada bowiem za około 17 proc. krajowej produkcji energii.

Modernizacji ma być poddany blok 460 MW.

Po dokonanych zmianach, jak informuje Tauron, elektrownia Łagisza oprócz produkcji energii elektrycznej będzie obsługiwała także rynek dostaw ciepła dla mieszkańców Będzina i Sosnowca o mocy około 250 MWT.

Szczegóły zaplanowanych prac

Blok 460 MW w Elektrowni Łagisza zostanie zmodernizowany pod kątem efektywnego wykorzystania ciepła powstającego w procesie produkcji energii elektrycznej, czyli lepszego wykorzystania energii w paliwie pierwotnym poprzez produkcję w kogeneracji.

Zmodernizowane źródło w Łagiszy będzie mogło dostarczać ciepło już w 2019 roku.

- Projekt prowadzony w Elektrowni Łagisza to jeden z efektów zarządzania procesowego w Grupie Tauron. Spółki z Grupy współpracują w zakresie bezpiecznych, stabilnych i pewnych dostaw
ciepła. Tauron Wytwarzanie będzie producentem ciepła, a Tauron Ciepło dystrybutorem oraz dostawcą ciepła do klientów. Przedsięwzięcie to jest zgodne ze strategią Grupy zakładającą
efektywną współpracę jej spółek w obszarze ciepła począwszy od momentu wydobycia węgla, poprzez produkcję ciepła, aż do jego dostaw sieciami przesyłowymi - mówi Jarosław Broda wiceprezes Tauron Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.