PARTNER PORTALU
  • BGK

Tereny sportowe z wysypiska śmieci

  • Przegląd prasy/PAP/Życie Warszawy    24 maja 2011 - 06:35
Tereny sportowe z wysypiska śmieci

Narciarska trasa zjazdowa, rynna snowboardowa, crossowe trasy rowerowe mogą powstać za kilka lat z wysypiska śmieci Radiowo.
To największe śmietnisko w pobliżu stolicy – pisze „Życie Warszawy”. Wysokość składowanych tam odpadów sięga już ponad 80 metrów. Za kilka lat trzeba je zamknąć, jednak nikt nie chce aby pozostało w obecnej postaci.

Stąd plan zagospodarowania i wykorzystania tego skrawka leżącego na pograniczu Bemowa, Bielan, Izabelina i Starych Babic. Jeśli zostanie zaakceptowany, wyrzucanie kolejnych śmieci będzie się odbywać już wg ustalonego, pod kątem przyszłych inwestycji, planu.

Za cztery, może pięć lat powstaną planowane obiekty. Jest jeszcze oczywiście kwestia sfinansowania całego projektu. Jednak te decyzje mają zapaść w późniejszym terminie. Radiowo może być piątym w Polsce wysypiskiem śmieci, zamienionym z powodzeniem w obiekty użyteczności publicznej po stołecznych Szczęśliwicach, poznańskiej Malcie, Bytomiu i Bełchatowie – kończy „Życie Warszawy”

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • biocrudepolska, 2011-05-24 08:45:46

    Chore !!!! przeciez wysypisko smieci, nawet przysypane xx m ziemi jest zrodlem gazow lotnych - nie oczyszczone = trujace. Tak wiec racjonalizatorzy daza tez do zwiekszenia obrotow NFZetu ??? Opanujmy sie !!!! Stare wysypiska, nalezy sukcesywnie likwidowac, przez przerobke skladowanych... odpadow, rownoczesnie z przetwarzaniem nowych. I takie technologie istnieja, tylko nalezy sie z nimi rozgladnac.  rozwiń