PARTNER PORTALU
  • BGK

Termomodernizacja, NFOŚ: 200 mln zł na docieplenie budynków publicznych

  • PAP/AT    22 stycznia 2016 - 09:57
Termomodernizacja, NFOŚ: 200 mln zł na docieplenie budynków publicznych
O pieniądze mogą się starać państwowe jednostki budżetowe, szkoły wyższe, administracja rządowa oraz nadzorowane lub podległe jej organy i jednostki administracyjne (Termomodernizacja Zespół Szkół Miejskich Nr 4 w Sławięcicach, fot.mos.gov.pl)

• Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przeznaczył 200 mln zł na termomodernizację budynków użyteczności publicznej.
• W ramach projektu musi być przeprowadzony audyt energetyczny.
• Nabór wniosków będzie prowadzony do 22 kwietnia.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przeznaczył 200 mln zł na projekty termomodernizacyjne budynków użyteczności publicznej, w tym m.in. szkół - poinformował resort środowiska. Nabór wniosków ruszył w piątek a zakończy się pod koniec kwietnia.

Ministerstwo wyjaśniło, że o pieniądze z Funduszu Spójności mogą starać się państwowe jednostki budżetowe, szkoły wyższe, administracja rządowa oraz nadzorowane lub podległe jej organy i jednostki administracyjne.

"Głęboka, kompleksowa modernizacja energetyczna budynku prowadzi do zmniejszenia jego zapotrzebowania na energię. Do uzyskania wsparcia mogą być zgłaszane inwestycje polegające na ociepleniu przegród budynku, wymianie okien, drzwi, wymianie lub modernizacji źródeł ciepła oraz instalacji: ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, wentylacji, klimatyzacji lub oświetlenia" - wyjaśniono.

W ramach projektu musi być także przeprowadzony audyt energetyczny.

Nabór wniosków będzie prowadzony do 22 kwietnia br. i - jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - wnioski należy składać za pomocą "generatora wniosków o dofinansowanie" dostępnego na stronie funduszu. Generator zawiera formularze wniosków gotowych do wypełnienia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.